BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Visuomenė kviečiama talkinti skaičiuojant vilkus

Aplinkos ministerija ir gamtos apsaugos asociacija „Baltijos vilkas” kviečia visuomenę dalyvauti šiemetinėje vilkų apskaitoje vasario 21 ir 26 dienomis. Savanoriai kartu su miškininkais ir Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos atstovais miškuose ieškos šių žvėrių pėdsakų ir padės juos registruoti. Apskaita prasidės ankstų rytą ir vyks darbo valandomis. Nors savanorių registracija į vasario 21 d. apskaitą jau baigta, galima registruotis į vasario 26 d. apskaitą - iki vasario 21 d. 16 val.

Selemono Paltanavičiaus nuotr.

Norintieji joje dalyvauti turėtų pasirinkti girininkiją ir užpildyti anketą. Ir anketa, ir visa išsami informacija savanoriams paskelbta tinklalapyje www.vilkai.lt/apskaitos/apskaita-2013.

Visuomenės dalyvavimas apskaitoje svarbus pirmiausia todėl, kad skatina apskaitos vykdytojus atsakingai atlikti jiems patikėtą darbą. Kita vertus, tai ir paskata labiau domėtis Lietuvoje gyvenančiais plėšriaisiais žvėrimis, jų gausos ir apsaugos klausimais.

Aplinkos ministerija šią vilkų apskaitą organizuoja siekdama išsklaidyti visas abejones dėl jų skaičiaus šalyje. Šiemetinė apskaita yra išskirtinė, nes bus atliekama ne tik valstybiniuose, bet ir privačiuose miškuose. Kad surinkti duomenys apie pėdsakus būtų kokybiškai užregistruoti ir apibendrinti, ministerija papildė apskaitos metodiką nurodymu registruoti pėdsakus žemėlapyje.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras