BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Visuomenė kviečiama išsakyti nuomonę apie savo teises aplinkos klausimais

Aplinkos ministerija kviečia visuomenę pateikti savo nuomonę ir pastabas, kaip Lietuvoje įgyvendinama Jungtinių Tautų Europos Ekonominės Komisijos Konvencija dėl teisės gauti informaciją, visuomenės dalyvavimo priimant sprendimus ir teisės kreiptis į teismus aplinkos klausimais. Taip pat laukiama pasiūlymų, ką reikėtų tobulinti, kad šiomis teisėmis būtų galima visiškai pasinaudoti.

Minėtoji konvencija, dažniausiai vadinama Orhuso konvencija, nustato visuomenės teisę gauti informaciją apie aplinką iš valstybės institucijų, dalyvauti sprendimų priėmimo procedūrose, teikti savo pasiūlymus ir ginti savo pažeistas teises nepriklausomose ir nešališkose institucijose. Šį tarptautinį dokumentą Lietuva kartu su dar 34 valstybėmis pasirašė 1998 m. Danijos Orhuso mieste. Siekiant apžvelgti, kaip sekasi įgyvendinti Orhuso konvenciją, buvo nutarta prieš kiekvieną ją pasirašiusių šalių susitikimą parengti jų ataskaitas.

Tokią ataskaitą šiuo metu ir ruošia Aplinkos ministerija. Jos projektas yra paskelbtas ministerijos tinklapyje http://www.am.lt/VI/index.php#a/10313. Savo nuomonę, pastabas bei pasiūlymus dėl mūsų šalies ataskaitos visuomenė gali pareikšti iki š. m. gruodžio 1 d. raštu (Aplinkos ministerija, Jakšto 4/9, LT-01105, Vilnius) arba elektroniniu paštu http://e.daugirdaite@am.lt.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras