BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Visaginas diegia alternatyvios energetikos technologijas atnaujindamas infrastruktūrą

Po atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo Visagino savivaldybė vis daugiau dėmesio skiria alternatyviajai energijai. Siekdama taupyti elektros, šilumos energiją Visagino savivaldybės administracija dalyvauja daugelyje projektų, kuriuose panaudojama saulės energija.

Vykdant projektą „Visagino miesto gyvenamųjų rajonų viešųjų erdvių kompleksiškas sutvarkymas, didinat jų investicinį ir gyvenamosios aplinkos patrauklumą”, 2010 m. buvo modernizuota Visagino miesto apšvietimo sistema ir tam buvo panaudota saulės energija. Miesto pakraštyje, kur nenutiesta elektros linija, buvo sumontuotos trys apšvietimo atramos su nepriklausoma energijos tiekimo sistema, šviesos diodų šviestuvais ir saulės baterijomis.

Įgyvendinant tarptautinį projektą „Viešosios energetikos alternatyvos” (PEA), buvo įrengta plokščiųjų saulės kolektorių sistema Visagino socialinių paslaugų centre karštam vandeniui centro reikmėms paruošti. Investicijos į projektą rodo gerąjį pavyzdį, kaip regione įmanoma panaudoti alternatyvios energijos potencialą.

Likus kelioms dienoms iki Naujųjų 2011 metų, Visagino gyventojai sulaukė staigmenos. Netoli miesto ribos, pamiškėje nušvito žodis VISAGINAS. Prie įvažiavimo į miestą buvo pastatytas riboženklis, atspindintis ne tik miesto pavadinimą, bet ir jo simbolį - Gervę. Tamsoje šviečiančio miesto pavadinimui apšviesti taip pat buvo panaudota alternatyvi energija - sumontuotas saulės kolektorius ir baterijos.

Šio riboženklio pastatymo istorija gana ilga: 2009 m. gruodžio mėnesį buvo paskelbtas idėjos konkursas, kuris užsitęsė net tris mėnesius ir, deja, buvo nutrauktas; savivaldybės administracija teikė paraišką Europos paramai gauti - deja, projektas buvo atmestas. Negavus paramos, reikėjo ieškoti kitų finansavimo šaltinių.

Džiugu, kad idėją suprato, jai pritarė ir Visagino savivaldybės administracijai įgyvendinti padėjo verslininkai. UAB „Makromedia” padovanojo miestui savo riboženklio eskizą, tikėdamasi, kad jų idėja taps realybe ir kada nors toks ženklas stovės prie miesto ribos. UAB „Kogusas” ir UAB „Mobeta” padovanojo riboženklio techninį projektą ir ekspertizę. Statybos darbai prasidėjo vėlų rudenį, bet iki šalnų jau buvo atlikti visi parengiamieji, betonavimo darbai, užsakytos riboženklio konstrukcijos, na o prieš šventes, nepaisant žvarbaus ir šalto oro, kuris trukdė darbams (teko dirbti iki išnaktų), VĮ „Visagino statybininkai” padovanojo šventę Visagino gyventojams. Riboženklis - tarsi miesto veidas, pirmasis įspūdis atvažiavusiam svečiui, na o visaginiečiams - tai jaukus žiburėlis, tamsiais vakarais laukiantis sugrįžtančių.

„Šis mūsų bendras projektas - tai pavyzdys, kaip siekiant savo miesto gerovės gali sutelktai bendradarbiauti valstybinės institucijos ir verslas” - pasakė Visagino savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Jūratė Tamonienė, kuravusi šį projektą.

Prie riboženklio pavasarį bus pabaigta įrengti ir nedidelė poilsio aikštelė bei informacinis stendas turistams.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Visaginietis2017-09-05 16:41

Labai grazi ir nepakartuojama vieta ;)

Rašyti komentarą

Tavo komentaras