BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Virš Vilniaus praskrido „Greenpeace“ dirižablis

Nepriklausoma pasaulinė aplinkosaugos organizacija „Greenpeace” Lietuvos visuomenę dar kartą ragina pasakyti NE naujai atominei elektrinei. Šiandien margaspalvis „Greenpeace” dirižablis praskrido virš Vilniaus su antiatominiu šūkiu skelbiančiu: „2012 10 14 ATOMINEI - NE”. Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį į referendumo svarbą ir sekmadienį ragina apsispręsti remiantis faktais, o ne propagandiniais teiginiais.

„Svarbu, kad Lietuvos visuomenė suprastų, kad referendume bus sprendžiama ne tik dabartinės kartos ateitis. Sekmadienio sprendimas turės įtakos mažiausiai šimtui metų į priekį - jūsų vaikams ir jų vaikaičiams. Jūs renkatės už juos - gyvenimą nuolatiniame pavojuje ar saugią, šiuolaikinę ateitį”, - perspėja A. Zlatnanska.

„Greenpeace” pasisako prieš naujų atominių elektrinių projektus visame pasaulyje, o taip pat kaimyninėse Baltarusijoje ir Rusijoje. Kiekviena šalis turi pati apsispręsti dėl savo energijos šaltinių, tačiau branduolinės katastrofos nepaiso sienų, todėl Lietuvos priešinimasis kaimynų projektams Baltarusijoje ir Kaliningrade yra suprantamas.

„Lietuvos Vyriausybė klaidina visuomenę teiginiais, kad šis reaktorius bus saugus. Tai tas pats kaip pasistatyti didelę parako statinę ir visiems aplinkui sakyti, kad ji nekelia pavojaus. Niekas šiandien negali šimtui metų į priekį garantuoti stabilumo nei mūsų valstybėje, nei regione”, - perspėja Kęstutis Navickas, Aplinkosaugos koalicijos pirmininkas.

„Šiandien Lietuvoje avarijos atveju atominės elektrinės operatoriui numatoma ribota finansinė atsakomybė siekianti kiek daugiau kaip 120 milijonų eurų. Ar tai gali kompensuoti prarastus gyvenimus, namus ir neatitaisomą žalą aplinkai? Lietuvos Vyriausybė ir atominės šalininkai vengia atvirai diskutuoti šiais svarbiais klausimais, nes, matyt, neturi atsakymų”, - sako K. Navickas.

Bernardinai.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

rasa2012-10-13 13:54

Apsurdas koks kam ji reikalinga nuodyti mūsų vaikus,anūkus.Užtektinai jau ši Ignalinos atominė suguldė po žeme žmonių nesulaukus pensijos, iš kur tada visokios ligos, kuo mes kviepuojam. Ne-ne-ne ir dar kartą ne nereikalinga atominė. Žmonės pagalvokite ką jūs darote pritardami TAIP.Juk mes išnyksim visai.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras