BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vilnius: Europos judrioji savaitė ir Diena be savo automobilio!


Visą savaitę nuo rugsėjo 16 iki 22 dienos Vilniuje švenčiama Europos judrioji savaitė ir akcija „Mieste be savo automobilio”. Tai renginių ciklas, skirtas Tarptautinei dienai be automobilio pažymėti. Šių metų šūkis - „Keliauk šauniau, gyvenk geriau!”.

Akcija „Mieste be savo automobilio” pirmą kartą buvo surengta Prancūzijoje. Sumanymas greitai išpopuliarėjo ir 2000 m. jau 760 Europos miestų gyventojai buvo raginami bent vieną dieną iškeisti automobilį į dviratį, viešąjį transportą ar po miestą keliauti pėsčiomis.

Aplinkos ministerijos teigimu, Lietuvos miestuose aplinka ypač užteršta nuo daugybės senų automobilių (10-15 metų senumo), šalyje avarijose žūsta gerokai daugiau žmonių nei kitose Europos valstybėse. Oro kokybė - vienas svarbiausių Europos šalių gyventojų rūpestis. Kiekvienam žmogui tenka dalis atsakomybės už pasaulio aplinką, kiekvienas gali prisidėti išsaugant sveikesnę planetą, savo miestą, o tuo pačiu ir savo sveikatą.

Akcijos metu vykstančių renginių tikslas - atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai, raginti miesto gyventojus asmeniškai prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo, atsisakant važiavimo automobiliu ir pasirenkant mažiau teršiantį visuomeninį transportą, dviračius, naudoti biodegalus ir biokurą, keliauti pėsčiomis.

Praeitų metų akcijoje dalyvavo daugiau nei 2000 Europos ir pasaulio miestų, skatindami savo gyventojus prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo labiausiai urbanizuotose teritorijose. 2009 metais akcija išsiplėtė ir už Europos ribų: į ją įsitraukė pagrindiniai Argentinos, Kanados, JAV, Australijos, Naujosios Zelandijos, Tailando ir Taivanio miestai. Lietuvoje savaitę trukusioje akcijoje dalyvavo 28 savivaldybės.

Europos judriosios savaitės metu Europos Komisija Aplinkosaugos programoje siūlo:

• atidaryti naujas pėsčiųjų perėjas;
• palikti kelias gatves pėstiesiems;
• uždaryti bent dalį judrių gatvių prieš mokyklas;
• uždarytose nuo transporto gatvių dalyse sudaryti sąlygas vaikų piešinių ant grindinio konkursams, kitiems žaidimams;
• organizuoti degalų taupymo akciją;
• organizuoti transporto tikrinimą gatvėse;
• siūlyti transporto ir sveikatos apsaugos ministerijų atstovams dalyvauti „Sveikame pasivaikščiojime” kartu su miesto gyventojais;
• miestų savivaldybių merams ir atstovams pėsčiomis patikrinti akivaizdžias taršos problemas (šiukšlių, buitinių atliekų, šunų ir kitų gyvūnų teršalų, piešinių ant sienų).

AKCIJOS TIKSLAS IR UŽDAVINIAI

Tikslas:

  • atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką, atmosferos taršą ir klimato kaitą.

Uždaviniai:

  • informuoti miesto gyventojus apie vietines ilgalaikio mobilumo problemas bei riziką kylančią dėl užterštumo;
  • skatinti visuomenės narius naudotis alternatyviomis transporto priemonėmis;
  • mažuosius visuomenės narius supažindinti su aplinkos saugojimo svarba, mokyti būti saugiu eismo dalyviu;
  • parodyti miesto bendruomenei vietinės valdžios pastangas, humanizuojant miesto aplinką.

,,MIESTE BE SAVO AUTOMOBILIO!” PROGRAMA

Kviečiame visus gyventojus savanoriškai įsijungti į Europos judriosios savaitės renginius ir prisidėti prie švaresnės, mobilesnės Europos kūrimo - keliauti ne automobiliu, o pėsčiomis, dviračiais ir viešuoju transportu.

Šiais metais Europos judriosios savaitės ir akcijos „Mieste be savo automobilio!” tema „Keliauk sumaniau, gyvenk sveikiau!”. Rinkdamiesi ne lengvuosius automobilius, o sveikesnes ir taupesnes transporto rūšis, gyventojai gali daryti teigiamą įtaką savo bei kitų sveikatai ir gerovei, puoselėti aplinką ir gyvenimo kokybę miestuose, padėti sau ir kitiems gyventi geriau.

Vilniaus mieste numatomi šie renginiai:

1. Anketinė apklausa tema ,,Keliauk sumaniau, gyvenk sveikiau!”. Transporto vežėjų požiūris į švaraus transporto propagavimą, kamščių problemas ir jų pasiūlymai. 2010 m. rugsėjo 2-11 d.

Apklausos vykdytojai: UAB ,,Vilniaus autobusai”, UAB ,,Vilniaus troleibusai”, privatus transporto sektorius.

2. Spaudos konferencija, skirta Europos judriajai savaitei ,,Keliauk sumaniau, gyvenk sveikiau!” ir tarptautinei Europos dienai ,,Mieste be savo automobilio!” 2010 m. rugsėjo 14 d. Vilniaus miesto savivaldybėje Spaudos klube (II aukštas, prie Tarybos posėdžių salės, Konstitucijos pr. 3, Vilnius)

3. Europos judrioji savaitė - šūkis - ,,Keliauk sumaniau, gyvenk sveikiau!” 2010 m. rugsėjo 16 - 22 d.

3.1. Transporto tikrinimas Vilniaus miesto gatvėse (dėl išmetamųjų dujų koncentracijos kiekio leistinos normos neviršijimo) 2010 m. rugsėjo 16 - 22 d.

3.2. Prevencinė saugaus eismo akcija „Vaikas keleivis - saugus eismo dalyvis” rugsėjo 16 - 22 d.

Akcijos metu prie mokymo įstaigų Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato Viešosios policijos Eismo priežiūros tarnyba organizuos prevencines saugaus eismo priemones, kurių metu kontroliuos, kaip vairuotojai laikosi Kelių eismo taisyklėse nustatytų reikalavimų. Bus stebima ar vairuotojai, veždami vaikus į mokyklą prisega juos diržais, ar naudoja specialias ūgiui ir svoriui pritaikytas sėdynes.

3.3. Akcija ,,Studente, atvyk į paskaitas dviračiu!!!” 2010 m. rugsėjo 16 d. - rugsėjo 22 d.

Tarptautinės teisės ir verslo aukštosios mokyklos studentų atstovybė kviečia studentus dalyvauti šioje akcijoje. Studentams išdalinamos dalyvių kortelės. Vyksta registracija rugsėjo 16 d., 17 d., 20 d., 21 d. ir 22 d. Nugalėtojai bus apdovanojami konferencijos metu, kuri įvyks rugsėjo 22 d. 14 val. Tarptautinės teisės ir verslo aukštojoje mokykloje (Laisvės pr. 58, Vilnius).

3.4. Sienlaikraščio konkursas tema „Keliauk šauniau, gyvenk geriau!” 2010 m. rugpjūčio 23 - rugsėjo 18 d.

Mokyklų ir darželių auklėtiniai yra svarbi ,,Mieste be savo automobilio!” tikslinė grupė. Motorinių transporto priemonių draudimas tam tikrose miesto teritorijose yra puiki galimybė vaikams tyrinėti savo miestą ramesnėmis ir saugiomis sąlygomis.

4. Tarptautinė Europos diena „Mieste be savo automobilio!” 2010 m. rugsėjo 18 d.

4.1. Bendruomenės šventė, skirta tarptautinei Europos dienai ,,Mieste be savo automobilio!” vyks Rotušės aikštėje 2010 m. rugsėjo 18 d. nuo 13.00 iki 15 val. Ši nuotaikinga šventė, skirta dienai be automobilio.

Renginio metu:

4.1.1. Pirmosios pagalbos mokymai. Konkursas ,,Ką Tu žinai apie Lietuvos Raudonojo kryžiaus draugiją?”

4.1.2. Sienlaikraščių paroda tema „Keliauk šauniau, gyvenk geriau!”

4.1.3. Egzaminas dviratininko teisėms gauti.

4.1.4. Mažųjų dviratininkų važiavimo varžybos

4.1.5. Dviratininkų žygis

Kviečiame visus turinčius dviračius 2010 m. rugsėjo 18 d. rinktis prie Televizijos bokšto (Sausio 13-osios g. 10).

Dviratininkų žygio startas: nuo Televizijos bokšto rugsėjo 18 d. 12.15 val. (registracija 12.00 val.)

Maršrutas: Televizijos bokštas - Sausio 13-osios g. - I. Šimulionio g. - A. J. Povilaičio g. - kampas Laisvės pr. ir T. Narbuto g. - T. Narbuto g. - Sėlių g. - Vytauto g. - LR Seimas - Gedimino pr. - Vilniaus g. - Liejyklos g. - L.Stuokos-Gucevičiaus g. - Šventaragio g. - Barboros Radvilaitės g. - Maironio g. - Rusų g. - Latako g. - Bokšto g. - Didžioji g. - Vokiečių g. (naujoji) - Dominikonų g. - Vokiečių g. (senoji) ir Rotušės aikštė.

Dviratininkų žygio finišas: Rotušės aikštė, 13.00 val.

4.1.6. ,,Ekomobility” dalyvavimas ,,Mieste be savo automobilio!”

,,Mieste be savo automobilio!” bendruomenės šventėje vyksiančioje Rotušės aikštėje dalyvaus ir tokie ekologiško judėjimo sprendimai kaip dalinimosi automobiliu paslauga „eCito” bei šiuolaikiški elektra varomi motoroleriai. Šventės dalyviai ir žiūrovai galės susipažinti su sveiką gyvenimo būdą ir šiuolaikišką judėjimą propaguojančiais „eCito” automobiliais bei išbandyti draugiškus aplinkai motorolerius.

Elektra varomi motoroleriai dalyvaus ir dviratininkų žygyje.

4.1.7. Meninė programa

4.1.8. Įvairūs konkursai, atrakcionai.

Smulkesnė informacija tel. 248 7441

Vilniaus sveiko miesto biuro informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras