BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vilniuje moderni dumblo apdorojimo įmonė

Liepos 16 d. UAB „Vilniaus vandenys” ir Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra pasirašė projekto „Vilniaus dumblo apdorojimo įrenginių statyba” finansavimo ir administravimo sutartį. Jos pagrindu iš ES sanglaudos fondo UAB „Vilniaus vandenys” gaus 94,535 mln. litų finansavimą.

Įgyvendinus minėtą projektą sumažės dumblo kiekis, bus nutraukta grunto ir požemio tarša, biodujos naudojamos elektros ir šiluminės energijos gamybai. Svarbiausia - nebeliks dumblo kvapo, kuris ypač vargina Lazdynų mikrorajono gyventojus.

„Džiaugiuosi, kad galėsime išspręsti kylančias problemas ir už gautas lėšas pastatyti naujus dumblo apdorojimo įrenginius, renovuoti esamus inžinerinius tinklus, atlikti valykloje esamų statinių rekonstrukcijos darbus”, - teigia „Vilniaus vandenys” generalinis direktorius Valentinas Miltienis.

Kaip jau buvo skelbta, 2010 m. vasario 18 d. darbai objekte buvo sustabdyti, 2010 m. liepos 7 d. vėl atnaujinti.

UAB „Vilniaus vandenys” - didžiausia vandentiekio bendrovė Lietuvoje, eksploatuojanti ne tik Vilniaus miesto, bet ir Šalčininkų, Švenčionių bei Vilniaus rajonų vandentiekio ir nuotekų tinklus. Bendrovė tiekia geriamąjį vandenį ir surenka bei išvalo nuotekas apie 589,9 tūkst. vartotojų.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras