BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vilniuje bus rūšiuojama beveik 7 kartus daugiau atliekų

Vilniuje planuojama šalia Gariūnų esančiame Savivaldybės sklype statyti atliekų rūšiavimo įrenginius. Dabar Vilniuje rūšiuojama tik apie 6 proc. bendro srauto atliekų, po dvejų metų, pastačius galingus įrenginius, planuojama rūšiuoti apie 40 proc. atliekų.

„Kas mėnesį iš visų regiono savivaldybių į Kazokiškių sąvartyną atvežama apytiksliai po 25 tūkst. tonų atliekų ir artimiausiu metu ten tiesiog nebeliks vietos. Vilniaus miesto savivaldybė, bendradarbiaudama su kitomis regiono savivaldybėmis, planuoja statyti atliekų rūšiavimo fabriką ir turėsime, kaip ir priklauso miestui, savo atliekų tvarkymo fabriką”, - sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Planuojamas mechaninių biologinių atliekų įrenginių pajėgumas - 250 tūkst. tonų per metus. Tokiu būdu būtų kontroliuojama, kad į atliekų jėgainę nepatektų pavojingos ar netinkamos perdirbti atliekos.

„Šio objekto statybos tikslas - papildomai išrūšiuoti antrines žaliavas, pavojingas, bioskaidžias atliekas - tai yra atliekas pakartotinam naudojimui”, - sako Vilniaus mero pavaduotojas, atsakingas už miesto aplinkosaugą, Jonas Pinskus. „Šiuo metu planuojama, jog visi pagrindiniai įrenginiai bus kompaktiškai išdėstyti termofikacinės elektrostoties TEC teritorijoje”.

Įgyvendinus projektą numatoma, kad į sąvartyną pateks tik apie ketvirtadalis visų susidarančių atliekų, kurios bus termiškai apdorotos, be to, visiškai nebus šalinamos biologiškai skaidžios atliekos. Planuojama įrenginių kaina - apie 100 mln. Lt, iš jų daugiau kaip 80 proc. būtų finansuojama Europos Sąjungos lėšomis, kitą dalį sudarytų privačios ir UAB „VAATC” lėšos.

„Praėjusių metų pabaigoje Vilniaus regiono atliekų rūšiavimo ir perdirbimo pajėgumams vystyti ministerija skyrė daugiau nei 100 mln. litų, šie projektai bus baigti iki 2013 metų pabaigos - tai leis panaikinti bioskaidžių atliekų kvapus, sumažins į sąvartynus patenkančią atliekų srauto dalį, o būtent tai ir yra pagrindinis ES nustatytas atliekų tvarkymo sistemos rodiklis”, - teigia Aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas.

Vilniaus miesto vadovai ir Aplinkos ministras G. Kazlauskas šiandien lankėsi Kariotiškių, Kazokiškių sąvartynuose ir aptarė atliekų tvarkymo aktualijas.

Vilniaus miesto savivaldybės informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras