BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vilniuje akcija prieš gyvūnų ekskrementus


Foto (c) Wikipedia

Rūpindamasi miesto viešųjų erdvių švara, siekdama skatinti gyventojus laikytis Gyvūnų auginimo ir laikymo taisyklių, Vilniaus miesto savivaldybė skelbia balandžio ir gegužės mėnesiais akciją „Švarios vejos“. Miesto seniūnijų atsakingi darbuotojai tikrins, kaip gyvūnų augintojai laikosi Gyvūnų auginimo ir laikymo taisyklių miesto viešosiose erdvėse – parkuose, skveruose, gatvėse.

Seniūnijų surinkta informacija, duomenys apie priterštas gyvūnų vietas bus apibendrinti ir kartą per savaitę pateikiami Savivaldybės Miesto ūkio departamentui.
Akcijos metu gyventojai raginami bendradarbiauti su Savivaldybės pareigūnais – apie vietas, kuriose gyvūnų ekskrementai nėra surenkami, pranešti seniūnijoms, kad atsakingi darbuotojai jas pažymėtų informacinėmis lentelėmis, primenančiomis savininkams surinkti savo augintinių ekskrementus.

Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai nuolat tikrins šias vietas, kontroliuos, ar akcijos informacinėmis lentelėmis pažymėtose vietose gyvūnų augintojai laikosi švaros ir tvarkos taisyklių. Asmenys, nustatytose vietose nesurinkę gyvūnų ekskrementų, bus griežtai baudžiami įstatymų nustatyta tvarka – jiems bus surašomi administracinių teisės pažeidimų protokolai.
Patikrinimų metu pareigūnai konsultuos gyventojus gyvūnų globos ir laikymo klausimais, informuos, kodėl, vedžiojant gyvūnus, būtina turėti reikiamas priemones ekskrementams surinkti.

Atsižvelgus į seniūnų pateiktus duomenis, gyvūnų priterštos viešosios vietos bus tvarkomos ir valomos.

Daugiau informacijos: Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Gintaras Tamošiūnas, tel. 211 2054.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (6)

klaustukas2009-04-21 09:17

o kur dėti surinktus kakučius? nemačiau specialių dėžių, o į bendras šiukšlines juk negalima.

Laimis Žmuida2009-04-21 09:27

Paskambinkite nurodytu telefonu ir paklauskite.

linas2009-04-21 12:44

Galima dėti ir į paprastas šiukšliadėžes. Neseniai buvo straipsnis Kauno Dienoje ir ten atsakingi pareigūnai patvirtino, jog niekas nedraudžia to daryti.

shiny2009-04-21 16:33

manau akcija butu daug veiksmingesne jei dar ir maisiukus valdininkai dalintu sutiktiems zmonems su sunimis, bent pradzioje. nes cia tradiciskai lietuviskai - padaro draudimus, o siaip infrastrukturos nesutvarko - nei i ka sudet, nei kur ismest po to (:

Kaukysa2009-04-23 08:10

shiny,
truputį sunervinai su savo komentaru. Maišelių užsimanei nemokamų…
Mano brolienė, išeidama šunį, visad įsideda porą skaidrių maišelių, kurie lieka po apsipirkimo parduotuvėse. Ir visai nemato problemos, kad kažkas "nesutvarko infrastruktūros".

Jurgita2009-05-07 09:53

jei žmogus laikai šunį, tai būk malonus ir pasirūpink pats viskuo..Kaip čia taip atrodo - jei nieks nedalins nemokamų maišiukų, tai mano šuo šiks bet kur? O mest galima ir į bendras šiukšlines - daug geriau nei tas š..voliojasi ant žemės….bet dažnas tiesiog patingi šunį pavedžiot kur į karjerus, laukus, mišką..daug paprasčiau čia pat prie laiptinės durų ar parkingo aikštelėj..Fu, kokie navaileikos būna tie šunų šeimininkai..

Rašyti komentarą

Tavo komentaras