BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vilniečiams gresia paskutinis parašas už atliekų deginimo gamyklą (video)

Daug kartų visuomenės atstovai raštu ir žodžiu kreipėsi į politikus, valdžios institucijas, reikalaudami neleisti įgyvendinti atliekų deginimo gamyklos projekto Vilniaus mieste, buvo siūlyti alternatyvūs pasiūlymai atliekų deginimui, pridėti mokslininkų tyrimai ir patvirtinimai apie atliekų deginimo gamyklų žalą žmonių sveikatai ir aplinkai.

Puslapio apačioje nemalonus video reportažas apie kitos, nuo 2006m. veikiančios medicinos atliekų deginimo gamyklos daromą poveikį aplinkai ir sveikatai.

Vilniaus regioninis aplinkos apsaugos departamentas netrukus turėtų apsispręsti dėl šveicarų kompanijos filialo Lietuvoje atlikto atliekų deginimo gamyklos poveikio aplinkai vertinimo.

Lietuvos specialistai prieštaringos visuomenės reakcijos sulaukusią poveikio aplinkai vertinimo ataskaitą iš viso atsisakė vertinti. Vilniaus visuomenės atstovai nesutiko ir nepripažino nei pačių ekspertų, nei jų išvadų. Ši pozicija dėl netinkamų ekspertų 2010 m. rugsėjo 10 d. jau buvo išreikšta raštais Prezidentei, Premjerui, Aplinkos ir kitiems ministrams.

Vakar buvo kreiptąsi į Prezidentę Dalią Grybauskaitę ir į Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento direktorių R. Masilevičių.

Visuomenė, kuri yra viena iš poveikio aplinkai vertinimo proceso dalyvių, prieštarauja atliekų deginimo gamyklos atsiradimui Vilniaus mieste.

Lazdynų ir aplinkinių Vilniaus rajonų bendruomenės prieš planus statyti atliekų deginimo gamyklą kovoja jau daugiau nei dvejus metus. Galutinį sprendimą dėl ataskaitos priims Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas. Prie Gariūnų turgavietės planuojamoje statyti gamykloje numatoma deginti Vilniaus ir Utenos regionų komunalines atliekas.

Anksčiau Vilniaus bendruomenių atstovai į protesto akciją rinkosi prie Prezidentūros.

Raštu Prezidentei ir kitoms valdžios institucijoms Vilniaus visuomenės atstovai pakartotinai išreiškė prieštaravimą planuojamai Vilniaus atliekų deginimo gamyklai.

Su deginimo gamyklų Europoje, Australijoje ir JAV studijos santrauka galite susipažinti ČIA.

Nemalonų, bet labai vaizdingą reportažą, apie vieną Vilniuje esančią medicininių atliekų deginimo gamyklą ir jos poveikį aplinkai, galima pasižiūrėti čia:

Šaltinis: Ekspertai.eu

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras