BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vilniečiai kviečiami keliauti be savo automobilio

Keliauti mieste galima ir taip (c) unike.org

Neseniai Vilniaus miesto savivaldybėje tradicinėje Spaudos valandoje žurnalistams buvo pristatyta iniciatyva “Mieste be savo automobilio!”, kurios tikslas - atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai. Vienas pagrindinių šio projekto renginių “Diena be automobilio!” įvyks rugsėjo 19 d. - tuo metu vilniečiai bus raginami į miesto centrą vykti ne savo automobiliu, o viešuoju transportu arba dviračiu.

„Tikiuosi, kad ši iniciatyva paskatins vilniečius dažniau keliauti dviračiais ar viešuoju transportu. Jei daugiau miestiečių automobilį pakeis alternatyviu transportu, savo mieste galėsime džiaugtis grynesniu oru ir sumažėjusiomis transporto spūstimis”, - iniciatyvą vertino Vilniaus meras Vilius Navickas.

Meras pabrėžė, kad projektas “Mieste be savo automobilio” papildo kitas Savivaldybės iniciatyvas, skatinančias bevariklio transporto naudojimą - dviračių takų tiesimą, modernios dviračių nuomos sistemos diegimą.

Mero pavaduotojas Romas Adomavičius pabrėžė neigiamą transporto įtaką aplinkos oro kokybei bei efektyviam transporto sistemos funkcionavimui. Pasak jo, Savivaldybei būtina ieškoti būdų, kaip spręsti transporto problemas. Pavyzdžiui, lengvųjų automobilių skaičius kasmet padidėja apie 10 - 15 proc., todėl kelionė viešuoju transportu piko valandomis pailgėja 20 - 30 min. Taip pat pablogėja kelionių sąlygos atviromis transporto priemonėmis (motociklais, motoroleriais, dviračiais) bei pėsčiomis.

Spaudos valandoje Europos parlamento narys Justas Paleckis pažymėjo, kad dviračių eismo skatinimas yra itin efektyvus būdas gerinti situaciją transporto srityje. Pristatydamas Europos Sąjungoje (ES) vykdomus dviračių transporto skatinimo būdus, jis pabrėžė, kad šiuo metu 5 proc. visų kelionių Vakarų Europoje yra kelionės dviračiais, o ES yra užsibrėžusi tikslą šį rodiklį pakelti iki 15 proc.

Vilniaus sveiko miesto biuro direktorė Danguolė Vaitkienė sakė, kad šiemet vyksiantis „Mieste be savo automobilio” projektas savo mastu skirsis nuo ankstesniais metais vykusių projektų - į šią iniciatyvą įsijungs daug darželių, mokyklų, bendruomenių ir organizacijų. Bus surengta nemažai renginių - masiniai dviratininkų žygiai miesto gatvėse, vaikų ir jaunimo plakatų “Gerink miesto klimatą!” ekspozicija, bevariklio transporto parodėlės mokyklose, renginiai Europos judriajai savaitei paminėti.

Vilniaus miesto savivaldybės informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras