BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vilniaus gatvėmis praūžė gražiausia dviračių metų šventė „Velomaratonas 2012“

Šeštadienį (rugpjūčio 25 dieną) sostinės gatves automobiliai užleido daugiatūkstantiniai dviratininkų miniai. Trečius metus iš eilės vyksiančiame „Velomaratone” dviračiais Vilniaus centro gatvėmis praminti susirinko dvigubai didesnis dviračių aistruolių skaičius nei pernai, net 7500.

„Šių metų gausus dalyvių skaičius iš tiesų pranoko visus lūkesčius. Iki šiol Lietuva tikrai nebuvo mačiusi tiek daug dviratininkų vienoje vietoje. Gal netrukus galėsime vadintis ne tik krepšinio, bet ir dviračių šalimi. Nuoširdžiai dėkoju visiems renginio dalyviams. Kartu sukūrėme labai šiltą ir gražią atmosferą šventėje bei galėjome pasidžiaugti vienas kitų buvimu”, - šypsojosi renginio organizatorius Benediktas Vanagas.

Tradiciškai dviračių šventę pradėjo mažiausieji „Velomaratono” dalyviai, kurie visi startavę pirmais numeriais pravažiavo 2,4 km. Renginį pratęsė gausiausia dviratininkų grupė mėgėjai, kurie „Velomaratono” trasą įveikė kaip niekad greitai - puse valandos anksčiau nei kad pernai. Iš karto po mėgėjų važiavimo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo vieningiausią komandą marškinėliais, simbolizuojančiais vienybę.

„Du kartus išaugusios dviračių mėgėjų gretos yra didelės ir aktyvios bendruomenės pavyzdys. Būdami veiklūs, stiprūs ir vieningi mes judame pirmyn. Aktyvios bendruomenės stiprina valstybę, todėl visada būkime susitelkę ir nugalėsime”, - sakė Prezidentė.

Šalies vadovės įsteigtas specialus prizas - „Vieningiausios komandos” marškinėliai - atiteko banko „Swedbank” komandai, subūrusiai daugiausia narių iš visos Lietuvos.

Toliau Prezidentė, davusi startą, išlydėjo „Velomaratono” sportininkus, kurie mindami 40 bei 80 km distancijas varžėsi dėl aukščiausių vietų. Tuo pačiu metu, kaip ir Vilniuje, Utenoje startavo sportininkai - „Baltic Chain Tour 2012″ dalyviai, kurie važiavo link Vilniaus.

Kol „Velomaratono” sportininkai varžėsi dėl geriausiųjų vietų, mindami 40-45 km per val. greičiu Vilniaus gatvėmis, Nepriklausomybės aikštėje įsikūrusiame „Velomaratono miestelyje” virte virė dviratininkų gyvenimas. Tiek maratono dalyviai, tiek žiūrovai aktyviai dalyvavo pramoginėje-edukacinėje programoje bei klausėsi „Saulės kliošo” ir „Sweetsalt” grupių koncerto.

„Velomaratono” sportininkų vyrų grupėje nepralenkiamas buvo bei absoliučios vyrų įskaitos nugalėtoju tapo Eimantas Gudiškis, antrasis liko Vytautas Kaupas, o trečiasis - Justas Klimavičius, o absoliučia moterų įskaitos lydere tapo Silvija Latožaitė, antrąją vietą iškovojo Milda Jankauskaitė, trečiąją vietą - Reda Kaulinskaitė.

Renginio kulminacija tapo daugiadienių dviračių plento lenktynių „Baltic Chain Tour 2012″ dviratininkų įvažiavimas į „Velomaratono” trasą. O Lietuvos sirgalių džiaugsmui po penkių ratų „Velomaratono” trasoje etapą Utena - Vilnius nugalėjo lietuvis Gediminas Bagdonas, kuris taip pat buvo pripažintas absoliutus nugalėtojas bendroje šių daugiadienių lenktynių įskaitoje.

Pasak Lietuvos dviračių sporto federacijos generalinio sekretoriaus ir „Baltic Chain Tour 2012″ Lietuvoje organizatoriaus Vaclovo Šiugždinio, labai daug gerų atsiliepimų apie renginio organizaciją sulaukė iš užsienio šalių komandų atstovų. Jo teigimu, visi liko sužavėti žiūrovų gausa bei lenktynių dalyvių palaikymu, o organizacinė renginio pusė buvo pripažinta aukšto lygio ir lyginama su prestižinių lenktynių „Tour de France” organizacija.

„Velomaratono” organizatorius ypatingai džiugina, kad dalyviai suvažiavo iš visos Lietuvos bei buvo daug svečių iš užsienio šalių. Pasak jų, pastebima, kad dalyvavę „Velomaratone” vienąkart dviračių mėgėjai ne tik patys tampa nuolatiniais varžybų dalyviais, bet šia sveikatai naudinga aktyvia pramoga užkrečia ir savo draugus bei šeimos narius.

„Velomaratonas 2012″ - trečius metus vykstantis dviračių sporto mylėtojams bei entuziastams skirtas renginys. Keturių vertybių: ekologija, saugus eismas, sveikatingumas ir šeima, paremta iniciatyva, siekama Lietuvoje formuoti išskirtinę dviračių kultūrą bei skatinti aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą.

Renginį organizuoja VšĮ „Nacionalinis automobilių klubas” bei Pitlane, UAB, renginio oficialus puslapis www.velomaratonas.lt.

www.velomaratonas.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

frankas2012-08-28 07:35

pastebeta daug gruvusiuju bei daug zmoniu piktinosi prastos greitosios pagalbos veikmu. juk
saugus eismas - nevien salmas!

[WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras