BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Viešas kreipimasis dėl gimdymo aplinkybių pasirinkimo laisvės

Asociacija „Paramos Valdorfo pedagogikai bendrija” ir kitos Valdorfo pedagogikos įstaigos bei iniciatyvos kreipiasi į LR Seimo pirmininką, LR Sveikatos apsaugos ministrą, LR Seimo sveikatos reikalų komitetą ir ragina atsakingas institucijas parengti įstatymų ir įsakymų pakeitimo projektus, leidžiančius medikams teikti pagalbą pasirinkusiems gimdyti ne stacionare, ir pateikti juos visuomenės ir profesionalų diskusijoms.

www.sxc.hu nuotr.

Skelbiame visą kreipimosi tekstą. Jį galite ir atsisiųsti paspaudę čia.

—–

Asociacija Paramos Valdorfo pedagogikai bendrija ir kitos Valdorfo pedagogikos įstaigos bei iniciatyvos

LR Seimo pirmininkui, LR Sveikatos apsaugos ministrui, LR Seimo sveikatos reikalų komitetui

Viešas kreipimasis dėl gimdymo aplinkybių pasirinkimo laisvės

Lietuva 2013.05.07

Mes, pasirašiusieji šį kreipimąsi, veikiame remdamiesi pasaulyje pripažinta Valdorfo pedagogika, kuri Lietuvoje yra netradicinė. Šiandieną ši pedagogika jau yra Lietuvos švietimo sistemos dalis, tačiau prieš kelis dešimtmečius Lietuvoje tai buvo naujovė. Valdorfo mokyklos ir darželiai ėmė steigtis tėvų ir pedagogų iniciatyva. Iniciatyvinei grupei aktyviai bendradarbiaujant su Švietimo ministerija, 2001 m. buvo patvirtinta Netradicinio ugdymo koncepcija, o 2004 m. - Valdorfo pedagogikos Lietuvoje koncepcija. Taigi, atsiradus poreikiui rinktis netradicinį ugdymą, buvo sukurta teisinė bazė, leidžianti Lietuvos piliečiams rinktis, o netradicinio ugdymo iniciatyvoms veikti oriai ir saugiai. Šis pavyzdys rodo, kad teisinis reglamentavimas gali rastis dėl realaus visuomenės grupės poreikio.

Jau kurį laiką Lietuvoje egzistuoja ir mūsų visuomenėje netradicinė gimdymo ne stacionare praktika, kuri iki šiol nėra aiškiai teisiškai reglamentuota. Tokia praktika daugelyje Vakarų pasaulio valstybių, pavyzdžiui, Olandijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Šveicarijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, net mūsų kaimynėse Latvijoje ir Lenkijoje, yra teisiškai sureguliuota, kas užtikrina kvalifikuotos pagalbos suteikimą ne stacionare gimdančioms moterims, ir garantuoja šių šalių piliečiams orų ir saugų gimdymo aplinkybių pasirinkimą.

Mums, pasirašiusiems šį kreipimąsi, yra svarbus laisvo ir atsakingo žmogaus ugdymas, kuris yra neįmanomas be laisvos ir atsakingos visuomenės kūrimosi. Tikime, kad gimdymo aplinkybių pasirinkimo laisvė prisidėtų prie demokratinės valstybės bei laisvos ir atsakingos visuomenės kūrimosi, skatintų gerbti žmogaus teises.

Todėl raginame atsakingas institucijas parengti įstatymų ir įsakymų pakeitimo projektus, leidžiančius medikams teikti pagalbą pasirinkusiems gimdyti ne stacionare, ir pateikti juos visuomenės ir profesionalų diskusijoms.

Raginame užtikrinti asmens teisę į pagarbą privačiam ir šeimos gyvenimui.

Raginame valstybės institucijas, jų pareigūnus, žiniasklaidą bei visuomenę laikytis aukščiausių etikos standartų komentuojant ir vertinant ypatingo subtilumo ir intymumo klausimus, susijusius su gimdymo namuose pasirinkimu.

Kviečiame bendradarbiauti ir išsakyti savo poziciją visus, kuriems svarbi gimdymo aplinkybių pasirinkimo laisvė.

Asociacija Paramos Valdorfo pedagogikai bendrija bei jos bendruomenė. Vadovas - Audrius Driukas, tel. 8 613 55730.

VšĮ Vilniaus Valdorfo mokykla bei jos bendruomenė. Vadovė - Giedrė Daugalienė, tel. 8 685 87585.

VšĮ Vaikų darželis “Namelis medyje” bei jo bendruomenė. Vadovė - Beata Staniulienė, tel. 8 610 67291.

Kauno tėvų asociacija paramos Kauno Valdorfo pedagogikai “Naujosios kartos mokykla” bei jos bendruomenė. Vadovas - Rimantas Žukas, tel. 8 614 26984.

www.vivamokykla.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras