BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Video kvietimas vienytis REFERENDUMUI

Valdančiųjų buldozeriu buvo nuspręsta tęsti pasirengimą Visagino atominės elektrinės statyboms. Nors 65 proc. Lietuvos žmonių nepritaria šiam projektui, kadencijos pabaigoje valdantieji pritarė sutarčiai su Japonijos korporacija Hitachi. „Buldozeriui” užteko balsų tik todėl, kad kai kurie Darbo partijos atstovai netikėtai parėmė konservatorius. Visa Seimo opozicija, o taip pat dalis valdančiųjų balsavo prieš atominę arba nedalyvavo balsavime.

Nuo tos dienos vienintelė juridinė galimybė sustabdyti branduolinį košmarą - privalomas tautos referendumas. Mums liko trys savaitės tam, kad surinktume visus reikiamus parašus. Tai tikrai realu. Po šios dienos balsavimo visos opozicinės politinės jėgos nusprendė imtis aktyvaus parašų rinkimo. Sprendžiant iš pranešimų, kai kurie regionai jau surinko numatytą parašų skaičių. Bet turime dar intensyviau rinkti parašus. Mūsų nesustabdys nei propagandai skirti milijonai, nei primityvūs valdančiųjų kaltinimai. Žiūrėkite ir platinkite mūsų video-kvietimą visiems:

Keli argumentai, kurie skambėjo Seimo posėdžių salėje:

Jei Visagine per artimiausius 60 metų įvyks nors vienas rimtas branduolinis incidentas - naujos „Fukušimos” statytojų pavardės liks pasaulio istorijos teismui.

Tarptautinė atominė energetikos agentūra prognozuoja, kad 2050 metais atominės energetikos dalis bendrame pasalio energijos balanse bus 2,7 proc. Branduolinė industrija miršta.

Japonijos Hamaokos elektrinės 5 reaktorius, toks pat kaip ir būsimas Visagino reaktorius, veikė tik apie 40 proc. jam veikti skirto laiko. Visą kitą laiką dėl nuolatinių gedimų jis buvo išjungiamas ir remontuojamas

Už 6 milijardus litų, kuriuos Lietuva prasiskolins Japonijos bankams, Lietuva galėtų pagaminti milžinišką elektros energijos kiekį iš vietinių resursų.

Atominė energetika - mažiausiai darbo vietų kurianti energetikos rūšis. Šiandienos Lietuvos bėda - ne elektros stygius, o masinė emigracija dėl nedarbo ir skurdo.

Vienintelis kelias stabdyti rusiškų reaktorių statybas šalia Lietuvos sienų - blokuoti Rusijos derybas dėl bevizio režimo su Šengeno zona, kol Rusija nepatrauks savo reaktorių nuo Neries ir Nemuno. Tai Lietuva gali. Tuo tarpu Visagino projektas tik skatina Rusiją spartinti savo nesaugių atominių statybas.

Lietuvos gyventojai tapo viso regiono vyriausybių branduolinės beprotybės aukomis.

www.uzreferenduma.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras