BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Veiklūs ir žinomi žmonės jungiasi prie projekto „Aš – už sveiką Lietuvą“

2013-uosius LR Seimas paskelbė Sveikatingumo metais. Tai reiškia, kad mes visi, kurie turime kompetencijos ir žinių, turime skatinti žmonių entuziazmą gyventi sveikiau, keisti požiūrį į atsakomybę už savo sveikatą. Džiaugiamės, kad prie projekto jungiasi vis daugiau žinomų Lietuvoje žmonių: modeliai, TV laidų vedėjai, dizaineriai, dainininkai, aktoriai, sportininkai, fotografai ir kt.

Jų istorijos yra skelbiamos puslapio dalyje „SĖKMĖS ISTORIJOS”.

Prie projekto prisijungę dalyvės - Kristina Ivanova, Eglė Grėbliauskaitė-Tursienė, Laura Imbrasienė, Eglė Žiūkaitė ir Eglė Terekaitė yra sveiko gyvenimo būdo šalininkės.

„Kiekviena turime savo istoriją, kelią, kuris atvedė mus prie sveiko gyvenimo būdo. Mes norime paskatinti kitus domėtis sveiku gyvenimu, mokome mylėti save”, - teigia Kristina. Pasidalinusios savo istorijomis, tikimės, kad žmonės atkreips dėmesį, sustos ir susimąstys. Mes norime pakviesti visus, kurie neabejingi sveikai gyvensenai prisidėti prie projekto „Aš - už sveiką Lietuvą”. Įsitikinome, kad kiekvieno žmogaus patirtis yra vis kitokia, ir, jei ji padės kitiems ieškoti kelio link sveikesnio gyvenimo būdo, tai žinosime, kad mūsų istorijos buvo parašytos ne veltui”, - sako moterys.

Projekto metu surengta speciali fotosesija, kiekviena pasakojome savo istoriją taip, kad ją suprastų visi žmonės.

Keletas minčių iš mūsų istorijų:

Eglė Grėbliauskaitė-Tursienė - keturių vaikų mama, verslininkė ir modelis, palaiko sveiko ir sąmoningo gyvenimo būdo idėją: „Kiekvienas prabunda tada, kai jam išaušta rytas. Pabunda tiek, kiek jam reiškia jo sąmoningumas. Kai turi vaikų, tampi už juos atsakingas, tuomet tiesiog privalai pabusti”. „Todėl, ką bedaryčiau, stengiuosi būti nuosekli, nemeluoti sau ir daryti viską iki galo. Neiti į kompromisus, jeigu nėra būtina”, - sako ji, pridurdama, kad net kiekviena mažytė papildoma pastanga nenueina veltui.

TV laidos „Padėkime augti” vedėja, edukologė, Laura Imbrasienė dalinasi, jog švenčių metu kitiems dar sunku suprasti, jog ji nevartoja alkoholio. „Reakcija būna tokia, tarsi praradau savo gyvenimą. Raminu juos - nieko tokio, viskas gerai, aš likau tokia pati, galiu lygiai taip pat juoktis ir linksmintis. Tačiau įvyko esminis lūžis - pasikeitė mąstymas, supratau dar ir tai, kad galiu padėti, patarti ir paskatinti imtis gyvenimo pokyčių ir kitus, šalia esančius ar man ranką ištiesusius. Juk nuo mūsų pačių priklauso, kokiame kūne gyvens mūsų siela.”

Grožio studijos vadovė Kristina Ivanova skatina žmones susivienyti. „Galioja ta taisyklė - vienas lauke ne karys. Susivienykime bendram, nors ir mažam, tikslui. Siekime jo tendencingai. Mums reikia iniciatyvių žmonių, kurie gebėtų suvienyti komandą, skleisti žodį ir gilius dalykus, siekti vieningo tikslo, kuris visiems būtų įdomus. Kurie ne tik sakytų, kaip viskas blogai, tačiau pradėtų kažką daryti. Pradėtų nuo savęs, rodytų savo pavyzdžiu.”

Modelis, fotostudijos “Pix Studija” vadovė Eglė Žiūkaitė mano, kad žmonės nesidomi sveiku gyvenimo būdu, nes patogiau yra nežinoti. O kam žinoti, jei gali nežinoti? Kam varginti save? Nėra taip blogai, kad pradėtų domėtis. Iš kitos pusės, gal žmogus yra tokia būtybė, kuri turi pasiekti savo tašką, kai jam to pradeda reikėti. Deja, dažnai būna per vėlu. Esu įsitikinusi, kad reikia jau dabar auginti jaunąją kartą taip, kad jie suvoktų ir žinotų pasirinkimo galimybes ir to pasekmes. Žinau, kad lengviau pasakyti nei padaryti, bet stengtis reikia.

„Daugelis žmonių gyvena nesąmoningai ir per daug skubėdami. Jei bent trumpam sustotų, įsiklausytų į save, iš naujo atrastų santykį su gamta, nebūtų klausimo, ar verta gyventi sveikai. Tai ir yra mums tinkantis gyvenimo būdas, mūsų tikroji prigimtis, valgyti tai, ką duoda gamta - vaisius, daržoves, grūdus, natūralius pieno produktus, o ne tai, ką teikia Maxima:). Gyvūnai yra mūsų draugai, o ne maistas. Sveikata man siejasi ne tik su vegetarine mityba, bet labai svarbu kuo daugiau laiko praleisti gamtoje, mankštintis, grūdintis, tobulėti dvasiškai. Man norisi paklausti, ar verta gyventi nesveikai? Juk gyvenimas yra didžiausia dovana ir jos švaistyti neverta”, - mintimis dalijasi pasaulio podiumų modelis Eglė Terekaitė.

Patirtys ir atradimai pradėjus sveikai gyventi, pasakojimai, kas ir kodėl skatina žmonėms tokiems pokyčiams, kuo ir kaip skiriasi senais ir neteisingais stereotipais grįsta jų praeitis nuo dabartinio, sveiko gyvenimo būdo bus talpinamos interneto portaluose, spausdinamos laikraščiuose ir žurnaluose, rodomos per TV ir transliuojamos per radiją.

Projekto „Aš - už sveiką Lietuvą” iniciatoriai: Lietuvos sveikuolių sąjunga, FB grupė „Už sveiką Lietuvą”, fotostudija „PIX studija”

Nuotraukos - Pix studija. Istorijas šiam projektui rengia Lietuvos sveikuolių sąjungos savanorė, žurnalistiką studijuojanti Adrė Zakrauskaitė.

Sveikuoliai.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras