BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vėgėlių reproduktoriai po dirbtinio veisimo paleidžiami į Nemuno deltos upes

Vėgėlė (Lota lota L.)- vienintelė menkinių žuvų rūšis, persikėlusi iš jūrinių vandenų į gėluosius, kartais aptinkama ir apysūriuose vandens telkiniuose. Vėgėlė auga pakankamai lėtai, kaip ir dauguma menkinių šeimos žuvų. Kuršių marių baseine šiųmetukai išauga apie 10-13 cm ilgio, kūno masei esant vidutiniškai 16 g (10-22 g), metinukų kūno masė vidutiniškai 70 g, o dvimetės vėgėlės - 240 g. Vėgėlė - šaltavandenė žuvis, aptinkama dažniausiai akmeningo grunto vietose, aktyvi ji tik vandens temperatūrai esant žemiau kaip 10-12 oC.

Kuršių marių baseino pagrindinės vėgėlių nerštavietės yra rytinėje pakrantėje ir Atmatos, Minijos, Nemuno, Deimos, Nemanyno, Matrosovkos upių žiotyse. Išneršusios vėgėlės iš nerštaviečių migruoja į marias.

Kuršių mariose vėgėlių neršto migracija prasideda spalio pabaigoje. Tuo metu vėgėlės ima telktis į nedidelius būrius. Vėgėlių reproduktoriai migruoja netoli kranto, sąlyginai nedideliame gylyje ir intensyviai maitinasi. Kuršių mariose vėgėlės pirmam nerštui subręsta trečiais-ketvirtais gyvenimo metais, vidutinių matmenų vėgėlės, kurių populiacijos vislumas vidutiniškai 350 tūkst. ikrelių. Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerijos žuvivaisos skyriaus Rusnės poskyris vykdo vėgėlių dirbtinį veisimą ir po lytinių produktų paėmimo vėgėlių reproduktorius paleidžia atgal į tapatį vandens telkinį, kur reproduktorius buvo sugautas.

Pasibaigus vėgėlių nerštui nuo sausio 15 d. leidžiama žvejoti vėgėles mėgėjiškos žūklės įrankiais nepažeidžiant Mėgėjiškų žūklės taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2005 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. D1-337 „Dėl Mėgėjiškos žūklės taisyklių patvirtinimo” (Žin., 2005, Nr. 85-3189; 2006, Nr. 95-3740; 2009, Nr.41-1596).

Nemuno deltos regioninio parko direkcijos informacija, Achim R. Schloeffel nuotrauka

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (2)

Orbit22011-01-11 09:10

šitas tai geras :))))
„temperatūrai esant žemiau kaip 10-120 C.“ Žemiau 120 laipsnių!!! :)))) 100 laipsnių - žuvis jau bus išvirusi :)))) Nei juoktis nei verti dėl tokių atsakingųjų asmenų nekompetencijų :)

Marius2011-01-11 15:49

neturit kur deti pinigu? Kam tie reproduktoriai? Tiesiog uzdrausti vegeles gaudyti kyklancias i nerstavietes ir tiek. Ta pati bizabrazija su lasisomis, leidziama semti tinklais juroje ir gaudyti su licenzijomis upese kuomet jos pilnos ikru.
Tiesiog palikti jas ramybeje kol nersia o ne taskyti pinigus nezinia kur

Rašyti komentarą

Tavo komentaras