BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

VDU vyko diskusija apie atominę energetiką

Spalio 26 d. VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (Gedimino g. 44-202) vyko paskaita-diskusija „Atominės energetikos padėtis ir perspektyvos”, kurioje dalyvavo energetikos specialistai dr. Rimantas Vaitkus, Rokas Žilinskas ir VDU prorektorius Juozas Augutis.

Akademinio politologų klubo (APK) rengiamoje paskaitoje pranešimus skaitė buvęs LEO LT direktorius, dabar Visagino atominės elektrinės Išorinių reikalų direktorius dr. Rimantas Vaitkus, Seimo atominės energetikos komisijos pirmininkas, Seimo narys Rokas Žilinskas ir Energetinio saugumo tyrimų centro vadovas, VDU prorektorius Juozas Augutis.

Atominės energetikos tema tapo labai aktuali šiais laikais, kai vienos valstybės siekia atsisakyti šios energijos rūšies, o kitos, atvirkščiai, stengiasi ją vystyti. Kokios bus tokio proceso pasekmės?“, - kėlė klausimą renginio organizatoriai. Mąstant apie tolesnes branduolinės energetikos perspektyvas būtina aptarti dabartinę situaciją šioje sferoje, todėl paskaitoje buvo siekiama pristatyti atominę energetiką ne taip, kaip matome televizijoje, bet diskutuojant, aptariant šio progresyvaus energetinio sektoriaus padėtį tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje.

Paskaitoje studentai ir kiti susirinkusieji galėjo susipažinti su Visagino atominės elektrinės projektu, kurį pristatė R.Vaitkus. R. Žilinskas apžvelgė branduolinę energetiką tarptautiniu mastu, jos padėtį ir perspektyvas pasaulyje, tuo tarpu J. Augutis aptarė ne mažiau svarbią temą - energetinį saugumą.

Studentams tai buvo puiki proga ne tik plačiau susipažinti su progresyviu energetikos sektoriumi, bet ir sudalyvauti diskusijoje, tiesiogiai užduodant rūpimą klausimą.

Fotoreportažas iš paskaitos

VDU informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Tadas2011-11-02 18:56

Nagi nagi. Nebuvo Vaitkaus. Buvo Vilemas vietoj jo.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras