BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vasario 24 d. - Vieversio diena

Vasario 24 diena nuo seno laikoma viena iš pirmųjų pavasarį šlovinančių švenčių ir tapatinama su pavasario pranašų - vieversių sugrįžimu. Vieversėlis - vienas iš pirmųjų paukščių, pavasarį sugrįžtančių į Lietuvą iš šiltųjų kraštų ir ištikimas lietuvių artojų draugas bei nuolatinis palydovas. Senoliai manė, kad jei jis parskrenda anksčiau nei vasario 24 d., dar ilgokai bus šalta, o jei vėliau nei vasario 24 d., pavasaris bus ankstyvas.

Senovėje, su šia diena buvo susiję keletas prietarų. Merginoms šią dieną buvo draudžiama šukuotis plaukus, nes vištos vasarą iškapstys daržus ir nepatariama sijoti miltų - bijota, kad pasėlių amaras neužpultų. Iki šios dienos reikėdavo suverpti visas vilnas. Merginos buvo gėdijamos: “skubėkit verpt, nespėsit - atlėks vieversys, susisuks iš vilnų sau lizdelį”. Tikėta, kad, jei nori būti labai greitas, reikia šią dieną du kartus apibėgti aplink trobą, nubėgti į kaimo galą ir atgal. Tuomet būsi greitas kaip vieversys.

Vasario 24 diena yra svarbi gamtą mylinčių žmonių diena! Nors dar spaudžia šaltukas ir laukai padengti sniego patalu, dažniau pakelkite akis į dangų, apžvelkite pavasarėjantį kraštovaizdį, gal jau išvysite pirmąjį pavasario pranašą - Vieversį.

Metelių regioninio parko direkcijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras