BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vandens iš čiaupo kokybė Klaipėdoje

Maudyklos klaipėdiečių sveikatai pavojaus nekelia, o štai apie geriamojo vandens kokybę to pasakyti negalima. Kaip ir visoje Lietuvoje, taip ir Klaipėdoje, didžiausia geriamojo vandens blogybė - fluoridai. Pernai pirmojoje vandenvietėje jie leistiną normą viršijo net 34 kartus.

Anot Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro pristatytos klaipėdiečių sveikatos stebėsenos 2010-aisiais ataskaitos, geriamajame vandenyje fluoridas yra beskonis, bekvapis, bespalvis ir visiškai tirpus. Tačiau didelė jo koncentracija gali sąlygoti fluorozės atsiradimą, o nitritai, patekę į organizmą, gali sukelti blogesnį organizmo aprūpinimą deguonimi, tai ypač pavojinga kūdikiams.

Pasak Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro sveikatos specialistės Dainoros Bielskytės, viršytos normos nustatytos tik pirmojoje vandenvietėje, kuri vandeniu aprūpina gyventojus į šiaurę nuo Danės upės. Pasak jos, fluoridai - didžiausia tiek Lietuvos, tiek Klaipėdos geriamojo vandens kokybės problema.

AB “Klaipėdos vanduo” jau atlieka pirmosios vandenvietės rekonstrukciją, kurią užbaigus bus išspręsta fluoridų problema.
Klaipėdos maudyklų vandens kokybė pernai vieną kartą buvo neatitikusi nustatytų reikalavimų (Danės paplūdimio poilsio zonoje mikrobiologinė tarša viršijo leistiną normą). Pasak D. Bielskytės, šiaip situacija yra gera. Šiemet visų tyrimu metu leistinos normos neviršytos.

“Vakarų ekspreso” informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras