BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vandens diena pasaulyje (Foto)


Pasaulinė vandens diena minima kiekvienais metais kovo 22-ąją. Oficialioje Jungtinių Tautų ataskaitoje teigiama, jog šiemet aktualiausia dienos tema – Vanduo ir Urbanizacija.

Pasaulinės vandens dienos tikslas – atkreipti pasaulio šalių dėmesį į greitą žmonijos augimą, industrializaciją, klimato klaitos sukeliamas problemas, taip pat netvarkingų miesto kanalizacijos sistemų sukeliamas katastrofas.

Afganistano vargingieji vandens gauna iš gyvenvietėse esančių bendruomeninių vandenviečių čiaupų.

Kambodžietis berniukas vaikšto prie užterštos upės, į kurią vamzdžiais suteka gyvenvietėje panaudotas vanduo.

Nepalietis iškasė 30 pėdų gylio šulinį.

Nepalo sostinėje Katmandu vandens stygius taip pat jaučiamas. Žmonės į vandenvietes keliauja su vandeniui laikyti skirtais metaliniais bakais.

Bangladešo dalitų bendruomenės žmonės skalbia rūbus. Daugumos didžiųjų miestų Bangladeše gyventojai dėl didelio vandens užterštumo neturi pakankamai geriamojo vandens.

Moteris semia vandenį iš užterštos upės Čenai mieste Indijoje.

Indijoje Bhopalo mieste vyksta vandens kanalizacijos tvarkymo darbai.

Džiūstantis Prempura Ghat ežeras Indijoje.

Į lūšnynų rajoną Kalkutoje vanduo atvežamas cisternomis. Juo gyventojai prisipildo savo atsineštus bakus.

Indas berniukas savo pasigamintu laivu plaukioja užterštoje per Naująjį Delį tekančioje Jamunos upėje. Ši upė – viena labiausiai užterštų upių pasaulyje, į ją patenka apie 57 proc. visų miesto atliekų.

Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) Niujorko rajone, Brukline, esantys nuotėkų valymo įrenginiai – vieni galingiausių pasaulyje. Jie išvalo maždaug 1 mln. gyventojų nuotėkas.

Vašingtono pašonėje įsikūręs Rock Creek parkas liūčių metu patvinsta. Vašingtono kanalizacijos sistemoje, įkurtoje 1800 m., ir kanalizacijos nuotėkos, ir vandens perteklius iš gatvių keliauja į tuos pačius vamzdžius, tad liūčių sezonu sistema nebegali apdoroti visų nuotėkų ir prasideda potvyniai.

EPA nuotraukos

Bernardinai.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras