BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Valentinas Mazuronis Baltarusijos ambasadoriui išsakė Lietuvos susirūpinimą dėl Astravo AE saugos

Šiandien aplinkos ministras Valentinas Mazuronis, susitikęs su Baltarusijos ambasadoriumi Lietuvoje Vladimiru Dražinu, pareiškė Lietuvos atsakingų institucijų ir visuomenės susirūpinimą dėl atominės elektrinės, statomos už 50 kilometrų nuo Vilniaus, saugumo užtikrinimo. Ministras priminė, kad mūsų šalis jau kelis metus prašo, tačiau negauna visos informacijos, kokių priemonių ketina imtis Baltarusija, kad užtikrintų saugią atominės elektrinės statybą ir eksploatavimą.

Per susitikimą buvo sutarta, kad Lietuvos ir Baltarusijos dialogas, siekiant Astravo AE saugos užtikrinimo, vyks pagal visus Jungtinių Tautų Konvencijos dėl poveikio aplinkai vertinimo tarpvalstybiniame kontekste (Espo konvencija) reikalavimus.

Aplinkos ministerija primena, kad atominės elektrinės Baltarusijoje galimo poveikio aplinkai vertinimas, privalomas pagal šią konvenciją, yra nebaigtas. Baltarusija iki šiol nepateikė dar nuo 2009 m. prašomos informacijos apie AE statybų aikštelės parinkimo kriterijus, seisminių tyrimų atlikimą, jėgainės aušinimą, galimą poveikį Lietuvos teritorijai, gyventojams, Neries upei, panaudoto branduolinio kuro tvarkymą ir kt., o mūsų šalies visuomenė nesupažindinta su projektu.

Ar Baltarusijos veiksmai, įgyvendinant atominės elektrinės projektą Astravo aikštelėje, atitinka tarptautines normas, šiuo metu svarsto ir Espo konvencijos Įgyvendinimo komitetas Ženevoje.

Aptariant Nemuno upės valdymo klausimus, aplinkos ministras Valentinas Mazuronis pakvietė Baltarusiją aktyviau įsitraukti į derybas, kad būtų sudarytas Lietuvos, Baltarusijos, Rusijos ir ES susitarimas dėl Nemuno upės valdymo. Toks susitarimas labai svarbus ir Lietuvai, ir Baltarusijai, nes apibrėžtų teisinį Nemuno reguliavimą.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras