BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vaikai gėlynais puoš aplinką, augins ekologiškas daržoves

Balandžio 27 d. startuoja sveikos ir saugios aplinkos kūrimo akciją „Žalia stotelė”, kurios metu šimtai vaikų visoje Lietuvoje puoš miestų ir miestelių erdves: sodins vejas ir gėlynus, įsirengs daržovių lysves. Per vasarą vaikai, konsultuodamiesi su akcijos organizatoriais, prižiūrės savo sukurtas žaliąsias zonas. Pusę metų trunkanti akcija baigsis ekologiškai išaugintų daržovių derliaus nuėmimu, ekologiškomis vaišėmis bei kitų metų apželdinimo darbų planavimu.

Šią tęstinę, jau antrąjį kartą vyksiančią akciją organizuoja ekologinio jaunimo švietimo projektas „Ekokarta” kartu su UAB agrofirma „Sėklos”.

Į „Žaliųjų stotelių” kūrimą įsitraukė apie 40 įstaigų - mokyklų ir vaikų globos namų iš įvairiausių Lietuvos miestų ir rajonų: Elektrėnų, Jonavos, Jurbarko, Kaišiadorių, Kauno, Klaipėdos, Kupiškio, Marijampolės, Molėtų, Švenčionių, Panevėžio, Plungės, Raseinių, Rietavo, Rokiškio, Šakių, Šiaulių, Šilutės, Širvintų, Tauragės, Telšių ir Trakų.

Akcijos metu planuojama apsodinti 250 000 kv.m teritorijos. Dažniausiai tai mokyklų ar vaikų globos namų aplinka. Tačiau ne visuomet. Jonavos „Senamiesčio” gimnazijos moksleiviai nusprendė puošti senelių pensionato aplinką bei tvarkyti apleistas senelių pensionato kapinaites.

Akcija siekiama paskatinti vaikus ir jaunimą geriau pažinti juos supančią gyvąją aplinką, suteikti praktinių aplinkosaugos ir ekologijos žinių, leisti patiems išbandyti žemės darbus: aplinkos dekoravimą augalais, ekologinį daržininkavimą, suteikti žinių apie sveiką maistą bei sveikos mitybos įpročių.

Pasak akcijos organizatorės Giedrės Kisielės (Ekokarta), darbas, draugystė su gėlėmis atskleidžia gražiausias vaikų savybes: skatina rūpintis ir jaustis atsakingais, būti kantriais, skatina smalsumą ir domėjimąsi, nes šios gyvosios dekoracijos keičiasi kasdien.

„Augalais dekoruoti aplinką, kurti gėlių paveikslus reikalauja daug meilės, kantrybės ir lakios vaizduotės. Rezultatas matomas ne iš karto, tačiau jis nuolat atsinaujina ir kaskart vis labiau džiugina” , - mintimis dalinasi UAB agrofirmos „Sėklos” atstovė Irena Mikšytė.

Akciją palaikančios svetainės www.meniu.lt atstovės Ievos Malaiškaitės nuomone, sveiko maitinimosi ypročiai stipriausiai formuojasi vaikystėje. Paragavę savo užaugintų mokų, krapų, kopūstų vaikai jų skonio nepamirš ilgai.

Planuojamų įrengti „Žaliųjų stotelių” labai daug, o sėjai skirtas laikas ribotas, todėl kiekviename mieste laukiami savanoriai, galintys padėti organizuoti sodinimo darbus savo mieste. (Registruokitės šiuo adresu)

Akcijos eiga:

- Balandžio 27 d.- gegužės 15 d. vyks žemės ruošimo ir sėjos darbai. Vaikai patys sėja, sodina, stebi, kaip jų sodinukai auga, džiaugiasi savo darbo rezultatais,
- pavasarį, vasarą rudenį vaikai patys prižiūri savo sukurtas žaliąsias zonas,
- rugsėjo ir spalio mėn. - derliaus nuėmimas, žemės/augalų paruošimas žiemos poilsiui.

Akcijos organizatoriai:

- ekologinio jaunimo švietimo projektas „Ekokarta”;
- UAB agrofirma „Sėklos”, aprūpinanti sėjamąja medžiaga, sodinimo įrankiais bei trąšomis visus akcijos dalyvius, taip pat teikianti konsultacijas visais, su augalų sodinimu ir priežiūra susijusiais klausimais.

Akcijos informaciniai rėmėjai:

- ekologiškos kultūros gidas žurnalas „Ozonas”,
- sveiko maisto svetainė www.meniu.lt,
- jaunimo aplinkosaugos projektų svetainė www.ekokarta.lt
- svetainė www.seklos.lt,
- dienraštis „Vakarų ekspresas”
- svetainė www.ve.lt
- svetainė www.15.min.lt ir dienraštis „15 min.”

“Eko karta” informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras