BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Užsimota pakeisti mokinių požiūrį į atliekų rūšiavimą

Rugsėjo viduryje Vilniaus „Minties” gimnazija vyresnių klasių mokiniams surengė „Rūšiavimo pamoką”. Ši ekologinė iniciatyva skirta formuoti mokinių ekologines nuostatas ir atliekų rūšiavimo įgūdžius, kurių lietuviams vis dar trūksta. Gimnazijos ir bendrovės „Ecoservice” atstovai pamoką pavertė įdomiu praktiniu užsiėmimu, per kurį mokiniai galėjo susipažinti su atliekų išvežimo mašina ir į ją įlipti.

„Didžioji dalis šioje pamokoje dalyvavusių mokinių patys atliekų nerūšiuoja, todėl jie domėjosi viskuo: kur patenka išrūšiuotos atliekos, kokia gali būti asmeninė nauda iš rūšiavimo, į kokios paskirties konteinerius reikėtų mesti vienokias ar kitokias atliekas, kodėl į popieriui skirtą konteinerį negalima mesti suteptų riebalais ar suklijuotų popierinių atliekų? Nors gyvename informacijos perpildytoje visuomenėje, kartais trūksta paprasto tiesioginio bendravimo ir informacijos perdavimo gyvai čia ir dabar”, - pasakojo Ilona Aukštuolienė, gimnazijos direktoriaus pavaduotoja neformaliajam švietimui ir geografijos mokytoja.

Ekologinės iniciatyvos metu gimnazijos mokiniams buvo primenamos ne tik rūšiavimo taisyklės, bet ir leidžiama iš arti susipažinti su šiukšliavežės vairuotojo darbu. Pasibaigus pirmajai, teorinei pamokos daliai, mokiniai galėjo susipažinti su bendrovės „Ecoservice” atliekų rinkimo mašina, kurią pristatė bendrovės logistikos vadovas Dalius Čepulis.

„Negaliu sakyti, kad moksleiviams viskas buvo nauja, tačiau mačiau, kad ypač prabilus apie technines ar IT detales, dauguma jų labai mažai ką žinojo. Pavyzdžiui, išgirdę apie galimą atliekų surinkimo mašinos sekimą, navigacijos sistemą, elektroninį kelionių lapą, pagal kurį vairuotojas mato, kur nuvažiuoti, jie tikrai nustebo, nes nesitikėjo, kad ir šiukšliavežėse naudojamos šiuolaikinės technologijos. Tikiu, kad kuo daugiau informacijos jie gaus apie rūšiavimą, apie atliekas tvarkančių įmonių darbą, tuo geriau supras, kaip tausoti aplinką, ir galės žengti kartais pirmus, tačiau realius žingsnius to link,” - sakė D. Čepulis.

Siekiant, kad mokiniai nepamirštų ir naudotų perduotas žinias, jiems buvo suteiktos spalvotos rūšiavimo dėžės, skirtos plastikui, popieriui ir stiklui, taip pat bukletai su informacija, kaip teisingai jas rūšiuoti. Mokykloms, kurios šalia neturi rūšiavimo konteinerių, jie bus suteikti, taip pat bus užtikrinama, kad visos mokinių išrūšiuotos atliekos patektų ten, kur reikia.

„Minties” gimnazijos atstovė I. Aukštuolienė teigė, kad gimnazija taip pat pratęs bendradarbiavimą ir organizuos apklausas, kaip aktyviai vyksta šiukšlių rūšiavimas, kiek gimnazijos bendruomenės narių rūšiuoja jau ne tik mokykloje, bet ir savo namuose.

Mokyklos ar gimnazijos, norinčios prisijungti prie šios ekologinės iniciatyvos ir pakviesti bendrovės „Ecoservice” atstovą į savo rengiamą rūšiavimo pamoką, gali susisiekti su įmonės vadybininke Lina Artiomovaite (tel. (8-5) 264 9251) ir suderinti tinkamą laiką. Ekologinė iniciatyva vyks iki 2013 m. lapkričio 10 d.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras