BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Užregistruotos Konstitucijos pataisos, mažinančios kartelę referendumui surengti

Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas” nariai užregistravo privalomajam referendumui pateikti įstatymo projektą dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9 ir 147 straipsnių pakeitimo. „Tvarkiečiai” pasiūlė šiuo svarbiu valstybės bei tautos klausimu įstatymiškai įtvirtinti, jog referendumas skelbiamas, jeigu jo reikalauja ne mažiau kaip 100 tūkstančių piliečių, turinčių rinkimų teisę.

„Tvarkiečiai” pažymėjo, jog per 22 nepriklausomybės metus iš šalies išvyko apie 769 tūkst. asmenų arba apie penktadalis Lietuvos gyventojų. Referendumo paskelbimo iniciatyvos teisė yra viena iš Tautos suvereniteto įgyvendinimo garantijų, todėl atsižvelgus į šiuo metu Lietuvoje sparčiai mažėjantį gyventojų skaičių, akivaizdu, jog įgyvendinti Konstitucijoje piliečiams suteiktą referendumo iniciatyvos teisę, per 3 mėnesius surinkti 300 tūkstančių parašų yra praktiškai neįmanoma”, - teigia „tvarkiečiai”.

„Mes sieksime daugiau demokratijos Lietuvos Respublikos piliečiams, nes šiuo metu tautai tapo beveik neįmanoma pasinaudoti referendumo paskelbimo iniciatyvos teise ir taip yra užkertamas kelias vykdyti aukščiausią suverenią galią tiesiogiai”, - argumentus dėstė frakcijos „Tvarka ir teisingumas” seniūnas Petras Gražulis.

LR Seimo kanceliarijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras