BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Užburtas ratas: ką daryti, kad kitąmet produktai taptų saugesni?

Praėjusius 2010 metus galima pelnytai laikyti pokyčių Lietuvos maisto pramonėje metais. Nuo metų pradžios parduotuvių lentynos nusidažė „Be E” produktų linijomis ir jei sausį tik vieni gamintojai išėmė E621 iš dešrelių, šiandien tokių dešrelių jau daugiau nei pusė. Todėl nors ir norisi trinti rankas, kad pagaliau situacija gerėja - džiaugtis dar tikrai per anksti, nes kaip sakoma, kuo giliau į mišką, tuo tankesnis šabakštynas.

Nerimą kelia vis dažnėjantys pranešimai apie per didelius nitratų ir pesticidų kiekius daržovėse, pavojingomis bakterijomis užkrėstas žuvis ir apskritai produktų saugos neatitinkantį maistą.

Situacija maisto pramonėje yra tarsi užburtame rate, kuriame vartotojai kaltina gamintojus, kad nesirūpina jų saugumu, gamintojai kaltina prekybos centrus, kad verčia juos gaminti pigesnius ir ilgiau besilaikančius produktus, o prekybos centrai kaltina vartotojus, kad jie neperka „nepagražintų” prekių. Kažkur šiame rate dar yra nacionalinė maisto ir veterinarijos tarnyba, kuri turėtų užtikrinti, kad visi produktai Lietuvoje būtų saugūs ir patikrinti. Įsisukę į šį ratą, pastoviai verčiame kaltę vieni kitiems, nepalikdami nei vieno atsakingo.

Įsigilinus, supranti, kad nacionalinė maisto ir veterinarijos tarnyba neturi nei pakankamai lėšų, nei galimybių ištirti visų rinkoje esančių produktų, kurių kiekius galima skaičiuoti dešimtimis tūkstančių, ir todėl panašu, kad šioje grandinėje pagrindinis smuikas vis tik atitenka ne kam kitam, o prekybos centrams.

Kodėl prekybos centrai negali pasirūpinti, kad jų lentynose visada būtų tik saugūs produktai, kad vaisiai ir daržovės būtų užsakomi tik iš patikimų tiekėjų, kad kiekviena partija būtų patikrinta? Kodėl prekybos centrai negali tapti socialiai atsakingais ne tik aplinkos tvarkyme ar jaunųjų talentų paieškoje, bet ir maisto srityje? Juk jeigu prekybos centras pasakys gamintojams, ką atsisako pardavinėti, gamintojai to ir negamins, ir jei gamintojams už nusižengimus grės pašalinimas iš lentynų, į tai jie pradės žiūrėti daug atsakingiau.

Puikus Anglijos pavyzdys įrodo prekybos centrų galią. Įrodžius 6 dažiklių neigiamą poveikį sveikatai Anglijos maisto standartų agentūra pradėjo skatinti gamintojus išimti šiuos dažiklius iš gamybos. Ir tiesą sakant, iš pradžių jiems sekėsi sunkiai - akcijos pradžioje tokių gamintojų buvo tik apie 10. Tačiau prie iniciatyvos prisijungus keliems stambiems prekybos centrų tinklams ir pareiškus, kad produkcijos su šiais dažikliais jie nepardavinės, gamintojų išimančių dažiklius iš savo gamybos padaugėjo aštuongubai.

Taigi tikėkimės, kad kitais metais Lietuvoje susirūpinimas maisto saugumu taps ne tik rinkodariniu triuku, bet konkrečiais žingsniais ir radikaliais veiksmais.

Šaltinis: Sveikasvaikas.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras