BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Už laimikius brakonieriams teks brangiai sumokėti

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, gavę informacijos apie neteisėtą medžioklę Eišiškių medžiotojų klubo plotuose (Šalčininkų r.), sulaikė, talkinant medžiotojams, du pažeidėjus. Tai Šalčininkų rajono gyventojai I. A. ir A. L., nelegaliai sumedžioję stirnos patiną.

Sulaikytiems brakonieriams pareigūnai surašė administracinių teisės pažeidimų protokolus. Pažeidėjams gali būti paskirta nuo 2 tūkst. iki 4 tūkst. litų bauda, konfiskuoti medžioklei panaudoti įrankiai. Už neteisėtai sumedžiotą stirnos patiną jiems taip pat teks atlyginti gamtai padarytą 500 litų žalą. Kadangi minėtieji asmenys neteisėtai disponavo šaunamaisiais ginklais, Šalčininkų rajono policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Vilniaus regiono aplinkosaugininkams pavyko sulaikyti ir „nepagaunamuosius” žvejus, brakonieriavusius Veprių miestelyje (Ukmergės r.). Čia seniai sklandė kalbos, kad Veprių ežere nuolat neteisėtai žvejoja ta pati „brigada”. Gaudyti žuvis tinklais jau buvo tapę šių pažeidėjų pragyvenimo šaltiniu ir savotišku verslu. Nors „verslininkai” ir žinojo, kada ežerą dažniausiai stebi aplinkos apsaugos pareigūnai, pastariesiems pavyko sulaikyti du „brigados” narius. Juos sugavo poilsiautoju apsimetęs Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Ukmergės rajono agentūros inspektorius. Pažeidėjai buvo sulaikyti su nemenku laimikiu. Paskaičiuota, kad jie gamtai padarė 800 litų žalos, kurią teks atlyginti. Brakonieriams taip pat teks sumokėti po 450 litų administracinių baudų. Iš jų konfiskuoti 6 statomi tinklai ir irklinė valtis.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras