BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ūkininkai nenori mokėti pakuotės tvarkymo mokesčio

Ūkininkai piktinasi sulaukę raginimų susimokėti pakuotės tvarkymo mokestį už pašarų ruošimui sunaudotą plėvelę.

Aplinkos ministerijos teigimu, tokį mokestį turi mokėti žemdirbiai, nepristatę naudotos plėvelės atliekas tvarkančiai įmonei. Seime jau įregistruota įstatymo pataisa, kuria siūloma atleisti ūkininkus nuo šio mokesčio, praneša LTV „Šiandien”.

Širvintų rajone beveik 100 karvių laikantis ir kasmet sunaudojantis po 2 tonas plėvelės ūkininkas sako, kad kartu su kaimynu ieškojo įmonės, kuri paimtų naudotą plėvelę. Tačiau dėl kelių tonų jos atstovas nesutikęs atvažiuoti, tad ūkininkas laiko plėvelę ir nuogąstauja, kad teks mokėti pakuotės mokestį - po 1,85 centus už kilogramą.

„Jei pas mane 2 tonos, tai reiškia, pas mane atvažiuotų jos paimti sukaupus 5 metų kiekį. Mokestis labai didelis - 25 procentai nuo plėvelės kainos”, - teigia Širvintų rajono ūkininkas Eugenijus Paliulis.

Pakuotės mokestį numatantis įstatymas galioja jau keli metai, tačiau iš ūkininkų jo imta reikalauti neseniai.

Parlamentaras Remigijus Žemaitaitis, įregistravęs įstatymo pataisą, siūlo visai atleisti ūkininkus nuo šio mokesčio. Be to, jo nuomone, tiek Aplinkos, tiek Žemės ūkio ministerijos nesiima priemonių, kad ta pakuotė būtų surenkama.

„Kiekviena savivaldybė turi aikštelę ar kitas priemones, kur kaip kalbėta su savivaldybėmis, priimtų ūkininkų atgabentas tiek šienainio pakuotės plėvelės atliekas, tiek nemažus kiekius augalų apsaugos pakuočių. Jei atidavei perdirbti ir jei perdirbtos tos atliekos, tai mokesčio nemoki”, - aiškina Aplinkos ministerijos Atliekų departamento direktorė Vilma Karosienė.

Aplinkos ministerija rengia įstatymo pakeitimus, kuriais siūloma nuo pakuočių tvarkymo atleisti smulkius ir vidutinius gamintojus, tarp jų ir ūkininkus, kurie sunaudoja per metus iki 500 kilogramų plėvelės ar kitų pakuočių.

Salomėja Pranaitienė, LTV „Šiandien”

Šaltinis: lr.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras