BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

UAB „Ustukių malūnas“ uždrausta savo produkciją žymėti kaip ekologišką

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad nuo 2011 spalio 28 d. VšĮ „Ekoagros” panaikino UAB „Ustukių malūnas” (Ustukiai, Pasvalio raj.) ekologinę gamybą patvirtinančių dokumentų galiojimą. Įmonė įpareigota raštu informuoti visus savo produktų pirkėjus, kad nuorodos apie ekologišką gamybos būdą turi būti panaikintos.

Sprendimas priimtas Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektorių papildomai atrinktuose ekologiškų produktų mėginiuose nustačius pesticidų liekanų. Remiantis tyrimais ir patikrinimų medžiaga, konstatuota, kad ekologiški produktai užteršti UAB „Ustukių malūnas” sandėliuose. Nors pesticidų liekanos neviršijo didžiausių leistinų koncentracijų, tačiau ekologiškuose produktuose jų visiškai neturi būti.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nurodė UAB „Ustukių malūnas” surinkti iš rinkos produktus, paženklintus ekologiškumo ženklu. Kaip įprastiniai maisto produktai, jie yra saugūs vartoti, tačiau negalima jų ženklinimo etiketėse nurodyti, kad tai ekologiška produkcija.

Šių metų spalio mėnesį pesticido - metilpirimifoso liekanų buvo nustatyta ekologiškuose ilgagrūdžiuose ryžiuose, kviečiuose Spelta bei jų miltuose, kurie buvo perdirbti ir sufasuoti UAB „Ustukių malūnas”. Ši cheminė medžiaga efektyviai naudojama kovai su k enkėjais grūdų sandėliuose, tačiau ekologinėje gamyboje šį pesticidą naudoti draudžiama.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras