BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

UAB „Ekstara“ steigia Eko taškus perdirbamoms atliekoms surinkti

Valstybės kontrolė atliko gaminių ir pakuočių atliekų tvarkymo auditą. Tyrimo ataskaitoje konstatuojama, kad gamintojų ir importuotojų atsakomybė už aplinkos teršimą gaminiais ir jų pakuotėmis Lietuvoje yra tik formali, nepakankamai išvystytas atliekų surinkimas, rūšiavimas ir antrinių žaliavų perdirbimas, todėl apie 90 proc. komunalinių atliekų atsiduria sąvartynuose ir tik apie 8 proc. perdirbamos ar eksportuojamos.

Išspręsti aplinkos teršimo gaminiais ir pakuotėmis problemas yra nelengvas uždavinys. Pakuočių atliekų tvarkymo pareiga, suformuluota remiantis principu „teršėjas moka”, galioja jau nuo 2003 metų, tvarkymą reguliuoja ir pareigas įmonėms nustato atitinkami įstatymai, o savivaldybės įpareigotos savo atliekų tvarkymo sistemomis užtikrinti jų teritorijose susidarančių komunalinių atliekų tvarkymą taip, kad nekiltų pavojaus aplinkai ir žmonių sveikatai.

Pakuočių atliekų rūšiavimą ir papildomą pakuotės atliekų kiekių surinkimą, bendradarbiaudama su Kauno miesto savivaldybe, ėmėsi UAB „Ekstara”, kuri šių metu rugpjūčio 20 d. pradeda vystyti Eko taškų tinklo veiklą.

Pirmieji Eko taškai atsidarė prie Maximos prekybos centrų Savanorių pr. 255 ir Raudondvario pl. 284 A. Eko taške gyventojai galės už atlygį priduoti vienkartinę stiklo tarą bei jos duženas, plastikinius PET butelius, aliumines gėrimų skardines bei į užstato sistemą įtrauktą pakartotinio naudojimo gėrimų tarą. Už priduotas pakuočių atliekas gyventojams yra mokama: skaidraus stiklo - 14 ct/kg., spalvoto stiklo - 11 ct/kg, už vieną PET gėrimų butelį 3 ct., o už 1 gėrimų skardinę - 2 ct.

Iš viso Kaune, gyventojams patogiose vietose, planuojama atidaryti 15 Eko taškų.

Atkreiptinas dėmesys, kad minima sistema yra ypač svarbi ne tik aplinkosaugos prasme, ji labai pozityvi ir ekonominiu - socialiniu požiūriu, nes tiesiogiai skatina visuomenę aktyviau rūšiuoti perdirbimui tinkamos antrinės žaliavas, kadangi pakuočių atliekų surinkimas jas superkant tampa dalies vietos bendruomenių narių papildomo arba net vienintelio uždarbio šaltiniu, kuriamos papildomos darbo vietos, skiriamas atskiras dėmesys visuomenės švietimui, ekologinių vertybių puoselėjimui, pareigos ir atsakomybės ugdymui, o tai sudaro prielaidas spręsti opias socialines problemas.

UAB „Ekstara” informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras