BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Turkai pirmieji pasistatys naujo tipo elektrinę

Turkijoje bus pastatyta pirmoji pasaulyje naujo tipo kombinuota elektrinė, kurioje elektros energiją generuos gamtinės dujos, vėjas ir saulė. Tokią hibridinę jėgainę turkams padės pasistatyti amerikiečiai.

Turkijos kompanija MetCap Energy Investments paskelbė pasirinkusi naują GE technologiją FlexEfficiency. Tai - pakankamai didelio efektyvumo (naudingumo koeficientas siekia 61 proc.), paprastos konstrukcijos, lengvai remontuojama ir prižiūrima 510 megavatų galingumo jėgainė.

Naujos idėjos esmė, trumpai tariant, maždaug tokia: jėgainės širdis - dujinė turbina, kuriai padeda saulės energijos kompleksas ir nedidelis vėjo energijos generavimo kompleksas. Ji sumontuota taip, kad visos trys sistemos turėtų kuo daugiau bendrų mazgų.

Reikia pripažinti, kad idėja hibridizuoti tradicines šilumines elektrines pasitelkiant alternatyvius šaltinius nėra nauja, tačiau tokio projekto, kur būtų integruotos trys skirtingos sistemos dar nebuvo. Kaip skelbia Technology Review, naujojoje elektrinėje bus bendra, vieninga valdymo sistema ir bendra prisijungimo prie skirstomojo, elektros energijos perdavimo vartotojams tinklo sistema.

Kokia nauda iš tokios elektrinės hibridizavimo projekto? Autoriai aiškina, kad taip gerokai atpinga alternatyvios energijos panaudojimo sąnaudos, saulės energijos jėgainei nebereikia atskiro generatoriaus ir valdymo įrangos, vėjo jėgainei nebereikia transformatorių ir tos pačios kontrolės bei valdymo sistemos. Be to, dujinis generatorius gali dirbti lanksčiau ir kur kas mažiau sunaudoti dujų. GE specialistų teigimu tokioje sistemoje vėjo ir saulės generuojama energija tampa kur kas pigesne ir konkurentabilia. O juk didelė alternatyvių elektrinių generuojamos energijos kaina ir yra vis dar didžiausia vėjo-saulės energetikos problema.

Elektrinė bus statoma Turkijos mieste Karaman ir turi pradėti veikti 2015 metais. Maksimaliai jėgainė galės pasiekti 530 megavatų galingumą, kur vėjui teks 22, o saulei - 50 megavatų. Skaičiuojamas bendrasis efektyvumas iki 69 proc.

Šaltinis: www.gelzinis.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras