BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Trečias žurnalo „Green‘as” numeris - jau prekyboje!


Ekologiškos kultūros asociacija pristato trečią žurnalo „Green‘as” numerį. Numerio tema - gryna vaikystė. Daugiau nei šimto puslapių leidinyje analizuojamos aktualios ir diskutuotinos temos apie vaikų auklėjimą, auginimą, maitinimą, gydymą. Žurnale „Green‘as” jau tradicinės ekologiškos rubrikos - Grynuolis (interviu), Gryna vaikystė, Grynas gyvenimas, Green‘o datos, Ant žaliosios bangos, Grynas maistas, Grynas smegenų plovimas ir kt.

Tėvams apie vaikus

Net septyni straipsniai apie gryną, žalią ir saugią vaikystę. Atsakymas į vieną svarbiausių klausimų, kuris ima kamuoti tėvelius jau nuo pirmųjų vaiko gyvenimo dienų - ar skiepyti vaiką? Užsienio šalių mokslininkų nuomonės, tyrimų duomenys bei lietuvių medikų argumentai.

Vadovas atsakingiems tėvams - kaip auginti vaiką ekologiškai. Išsamūs patarimai, kokias rinktis ar nesirinkti kūno priežiūros priemones, žaislus, rūbelius, baldus ir t.t.

Svarūs argumentai, kodėl vaikams neleisti kramtyti kramtomosios gumos pateikiami straipsnyje „Kas slepiasi už etiketės: kramtoma guma”.

Žurnalo skaitytojams siūloma įdomi pažintis su Baly saloje (Indonezijoje) įsikūrusia Žaliąja mokykla. Vaikai čia, tiesiogine to žodžio prasme, mokosi po palmėmis. Šioje mokykloje mokosi, mokytojauja ir gyvena viena šeima iš Lietuvos.

Taip pat jūsų dėmesiui išsami pažintis su alternatyviomis ugdymo sistemomis - Valdorfo ir Montessori. Šios sistemos išugdė ne vieną garsų pasaulio žmogų (aktorės Dženifer Aniston, Sandra Bullok, Nastasija Kinski, dainininkė Dženifer Rush; savo atžalas ten leidžia režisierius I.Bergman‘as, Nobelio premijai nominuotas biofizikas prof. E.Neheris, aktoriai Ž.P.Belmondo, H.Ford‘as), tačiau jos vis dar nėra pripažįstamos. Kodėl?

Tėvams apie tėvus

Interviu su vaikų rašytoju Vytautu V. Landsbergiu pakeri nuoširdžiu atvirumu. Rašytojas prisipažins, kad vaikystėje mėgo meluoti ir kūrė spektaklius laiptinės kaimynams. Kad jiems netektų jų žiūrėti, jie turėdavo susimokėti… Padykusios vaikystės patirtys tapo pamatu kūrėjo asmenybei.

„Jeigu dabar būčiau kiek jaunesnis tėtis, galbūt pirkčiausi knygeles ir bandyčiau daugiau laiko atrasti sąmoningam vaikų lavinimui. Tačiau guodžiuosi, kad gyvas pasakų sekimas vakarais irgi padeda, ugdo kūrybiškumą. Tai paprasta protėvių metodika, kurią ir aš paveldėjau iš savo tėvo. Jis sugebėdavo vakarais šmaikščiai sekti pasakas apie praėjusios dienos įvykius. O mes klausydavom ir suprasdavom, kad - „tas kiškis, kuris netyčia langą išdaužė, tai turbūt aš. Aha… aišku”. Neįvardintas kaip niekadėjas, vaikas pasakos sekimo metu pats ieško savos problemos sprendimų. Siūlo, kaip tam kiškiui nebedaužyt langų…

<…> Jei reiktų reziumuoti tėviškąją patirtį, sakyčiau, kad geriausia, kai vaikui nieko per daug neįperši, o jis pats atranda ir pasiima. Tada tai yra jo daiktas (pomėgis, profesija, tikėjimas) ir jis už jį atsako.”

Rašytojas dalijasi samprotavimais apie savo ir savo vaikų vaikystę, apie kultūros svarbą, apie pasakas ir kasdienybės fantaziją bei apie tikėjimo svarbą.

„Kažkada buvo susitikimas su moksleiviais Kaišiadoryse ir jie sako : “  Jūs tikite, kad yra šėtonas?”. Sakau - “Tikiu. Jis yra Dievo bendradarbis ir veikia su juo susitaręs. Skaitykit Jobo knygą…”. Tada jie manęs klausia - “tai kuo skiriasi Dievas nuo šėtono?” Reikėjo kažkokį kalambūrą greitai sugalvoti. Sakau, - „skiriasi vienu jungtuku, Dievas sako „ir… ir…”, o šėtonas „arba… arba…”

Kai katalikybėje sutinku tą „arba… arba…”, atsitraukiu, pabūgstu. Man svarbu, kad būtų leista būti kataliku, besidominčiu budizmu, senuoju lietuvišku tikėjimu.”

Tėvams ir vaikams apie ekologiją

Moderniausias ūkininkavimo būdas pasaulyje, įgaunantis vis didesnį pagreitį, vadinamas permakultūra. Žurnale „Green‘as” išsami pažintis su šiuo ūkininkavimo būdu, interviu su jo pradininku bei reikalinga informacija apie ekologinę ir biodinaminę žemdirbystę.

Straipsnyje „Buitinė chemija - nematomas priešas mūsų namuose” apžvelgiamos tradicinės buitinės chemijos poveikis žmogui ir aplinkai, pateikiami alternatyvių švaros palaikymo priemonių pasiūlymai bei rekomendacijos, kaip pasirinkti ekologišką buitinę chemiją.

Besidomintiems

Besidomintiems ekologiško gyvenimo būdo niuansais, siūlome perskaityti straipsnį apie alternatyviąsias medicinas. Kaip gydytis be pašalinio poveikio? Jūsų dėmesiui pažintis su senovės kinų, Tibeto gydymo sistemomis ir gydymu vaistingaisiais augalai - fitoterapija.

Naudingos apžvalgos - ar pavadinsime 2009 -uosius „maisto vartojimo revoliucijos” metais? Kaip apsaugoti vaikus nuo reklamos poveikio?

Nuolatinėje rubrikoje „Gryniausia, ką turime” naudinga informacija apie sulą, vandenį, tekstilę ir pasakas.

Trečio žurnalo „Green‘as” numerio ieškokite prekybos centruose ir ekologiškų prekių parduotuvėse.

Naujiena! Žurnalo „Green‘as” skaitytojai kviečiami klausytis radijo laidos apie ekologišką gyvenimo būdą „Grynas gyvenimas”. Įsijunkite „Laisvąją bangą” kiekvieną pirmadienį 10 val. 10 min. ir 17 val. 30 min.

Daugiau informacijos: pr@eka.lt; greenas@eka.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Rasa2010-09-07 11:24

O kada bus ketvirtasis žurnalo numeris?

Rašyti komentarą

Tavo komentaras