BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Tolesnė klimato kaitos politika priklausys nuo Tarpvyriausybinės komisijos išvadų

Kokia bus tolesnė klimato kaitos politika, priklausys nuo Tarpvyriausybinės klimato kaitos komisijos (TKKK) ataskaitos išvadų. TKKK nuo pirmadienio, rugsėjo 23 d., posėdžiauja Stokholme ir svarsto klimato kaitos vertinimo ataskaitos projektą. Ši ataskaita yra vienas svarbiausių elementų formuojant klimato kaitos politiką.

Patvirtintą savo ataskaitos santrauką TKKK Stokholme pristatys rytoj, rugsėjo 27-ąją, o visą ataskaitą - pirmadienį, rugsėjo 30 dieną. Lietuvos visuomenė taip pat bus supažindinta su naujausiais klimato kaitos tyrimais ir išvadomis - paskelbus ataskaitą, svarbiausios jos išvados bus pateiktos Aplinkos ministerijos tinklalapyje.

TKKK ataskaitos rengiamos nuo 1990-ųjų kas penkerius šešerius metus. Dabar bus paskelbta penktoji. Ataskaitose apibendrinami naujausi moksliniai Žemės klimato sistemos ir jos pokyčių tyrimai. Vis daugėja įrodymų, kad klimato kaitos pokyčius didele dalimi lemia žmonių veikla. Deginant iškastinį kurą keičiama atmosferos cheminė sudėtis ir todėl sustiprėja šiltnamio efektas atmosferoje.

TKKK - pagrindinė tarptautinė organizacija, vertinanti klimato pokyčius. Ji įkurta 1988 metais ir yra globojama Jungtinių Tautų. TKKK analizuoja ir vertina naujausią mokslinę, techninę ir socialinę bei ekonominę informaciją, susijusią su klimato kaita, teikia mokslines ataskaitas apie šią kaitą ir jos galimą poveikį aplinkai, ekonomikai ir visuomenei. Tūkstančiai viso pasaulio mokslininkų savanoriškai prisideda prie šios organizacijos veiklos.

Tikimasi, kad naujoji TKKK ataskaita turės teigiamos įtakos pasaulio valstybių vadovų diskusijai per Jungtinių Tautų klimato kaitos konferenciją Varšuvoje lapkričio 11-22 d. Čia bus diskutuojama apie naują tarptautinį susitarimą, kuris turėtų būti priimtas 2015 m. ir įsigaliotų nuo 2020 m., pasibaigus Kioto protokolo nustatytam įsipareigojimų mažinti išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekius laikotarpiui. Per konferenciją Varšuvoje Europos Sąjungos pozicijai atstovaus Lietuvos, pirmininkaujančios ES Tarybai valstybės, aplinkos ministerijos delegacija.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras