BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Tikroji „Chevron” veiklos kaina: 2010-ųjų metų metinė ataskaita kitu žvilgsniu

Internete paskelbta tarptautinio judėjimo, siekiančio, kad „Chevron” prisiimtų atsakomybę už savo veiksmus visame pasaulyje, ataskaita apie šios kompanijos veiklą 2010-aisiais. Ją perskaityti galite čia.

Įvadas

GENERALINIS DIREKTORIUS, DŽONAS VATSONAS, pradėjo Chevron 2010 m. metinę ataskaitą korporacijos akcininkams tardamas, jog „2010-ieji buvo išskirtiniai metai Chevron korporacijai.” 1

Mes nesutinkame.
Mes, bendruomenės, kurios kenčia Chevron operacijų kainą, išgyvenome metus, kurie nebuvo nei kiek ypatingi. Mes norime pažymėti šiame, jau trečiajame kasmetiniame leidinyje pavadinimu „Tikroji Chevron veiklos kaina: 2010-ųjų metų metinė ataskaita kitu žvilgsniu”, kad Chevron tęsia savo ilgą gyvavimo istoriją niokodama gamtą, pažeisdama žmogaus teises, ignoruodama vietinių bendruomenių įstatymus, naikindama vietines gyvenvietes ir konvertuodama savo lėšas į neteisėtą politinę įtaką JAV bei visame pasaulyje.

Šiame leidinyje užfiksuotas baisus korporacijos elgesys, tokiose vietovėse kaip Kalifornija, Burma, Kolumbija, Ekvadoras, Kazachstanas, Nigerija, Filipinai ir Jungtinių Valstijų pietinė įlanka, kuris tęsiasi jau dešimtmečius ir iki pat šių dienų.

Tais metais, kai pasaulį sukrėtė didžiausias atsitiktinis naftos išliejimas, padidinęs pasaulinį susirūpinimą angliavandenilio pramone, Chevron elgesys nė kiek nepasikeitė. (…)

Kviečiame jus susipažinti su mūsų Chevron metinės ataskaitos versija ir nuspręsti patiems, ar 2010-ieji buvo išskirtiniai korporacijai. Taipogi, kviečiame prisijungti prie sparčiai besiplečiančio tarptautinio judėjimo, kovojančio, kad Chevron prisiimtų atsakomybę už savo veiksmus visame pasaulyje.

Ataskaitą (lietuvių kalba) rasite ČIA.

Originalas ČIA (anglų k.).

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Justas2013-09-24 17:53

Ko norėti naftos verslas niekuomet nebuvo perdaug “ecofriendly” ;)

Rašyti komentarą

Tavo komentaras