BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

T’ikapapa - Peru vietinių bulvių augintojų iniciatyva


Foto (c) SDC

T'ikapapa yra Peru vietinių bulvių augintojų iniciatyva laimėjusi vieną iš penkių Jungtinių tautų įsteigtų prizų tarptautiniuose SĖKLŲ apdovanojimuose 2007 metais. Iniciatyvai teko nurungti kitus 230 dalyvių iš 70 šalių.

Organizatoriai T'ikapapa pasirinko, nes tai yra nauja koncepcija, kuri apjungia smulkius vietinių bulvių augintojus ir  miesto prekyvietes ir suteikia naujos vertės šiems produktams.

Toks sumanymas padidina Andų bendruomenių pajamas ir skatina aplinkosaugines technologijas, kurios padeda išsaugoti vietinę bioįvairovę.


Foto (c) SDC

Apdovanojimų žiuri skirdama prizą T'ikapapa iniciatyvai atsižvelgė į keletą svarbių konkursui faktorių:

  • T'ikapapa yra komercinis projektas atnešęs finansinę sėkmę smulkiems vietinių bulvių veislių augintojams bei gurmaniškų produktų tiekimo iniciatyva padedanti padidinti bioįvairovės vertę.
  • Padidėjo trijų šimtų smulkių Peru Andų bulvių augintojų pajamos ir jie pradėjo gauti 30 procentų daugiau už tas pačias bulves.
  • Projekto metu buvo stimuliuojama viešojo ir privataus sektoriaus partnerystė bei produkto vystymui reikalingų investicijų motyvacija.
  • Buvo išvystytas naujas atsakingo verslo modelis, kurio pagrindas vietinių bulvių bioįvairovė ir sukurta žinių ir įgūdžių sistema kurią galima panaudoti kitose srityse.

Kasmetiniai SĖKLŲ apdovanojimai yra tarptautinis konkursas skatinantis verslininkų, bendruomenių, įmonių ir kitų suinteresuotų veikėjų partnerystę gerinant ekonominį, socialinį bei bioįvairovės apsaugos sektorių.

Parengta pagal SDC - Swiss Agency for Development and Cooperation medžiagą.

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Laimis Žmuida2008-12-08 17:58

2008-ieji bulvės metai
http://www.potato2008.org

Rašyti komentarą

Tavo komentaras