BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Tauragėje – susirinkimas dėl vėjo jėgainių

Rugsėjo 19 dieną Tauragės rajono savivaldybėje vyko Klaipėdos, Tauragės, Šilutės rajonų bei Pagėgių savivaldybės bendruomenių atstovų, savivaldybių merų, atsakingų institucijų atstovų, Seimo narių susirinkimas dėl vėjų jėgainių statybos, plėtros, jų poveikio visuomenės sveikatai, augalijai, gyvūnijai, dirvožemiui, kraštovaizdžiui ir biologinei įvairovei.

Susirinkime pasisakę Tauragės rajono savivaldybės Griežpelkių k., Lauksargių k., Pagėgių savivaldybės Lumpėnų k., Klaipėdos rajono Gedminų k. bendruomenių atstovai kalbėjo apie socialinį vėjo jėgainių poveikį šalia gyvenantiems žmonėms, gyvūnams, taip pat veiklą su jėgainėmis besiribojančiuose sklypuose, ekologines pasekmes.

Su šiuo metu esama padėtimi dėl vėjo jėgainių statybos Tauragės rajono savivaldybėje supažindino Savivaldybės meras Pranas Petrošius, jis taip pat patarė bendruomenėms aktyviau domėtis tik paskelbus apie planuojamus rengti dokumentus dėl jėgainių statybos, o ne tada, kai jau visi dokumentai parengti įstatymų nustatyta tvarka ir Savivaldybės taryba privalo juos tvirtinti.

Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis taip pat pakvietė gyventojus aktyviau domėtis vėjų jėgainių statybos rengiamais planavimo dokumentais, paskatino gyventojus, bendruomenių narius glaudžiau bendrauti tarpusavyje, kadangi tų pačių bendruomenių atstovai vėjų jėgainių statytojams yra išnuomavę savo žemę.

Susirinkime dalyvavę Seimo nariai Kęstas Komskis ir Stasys Šedbaras pažadėjo su Klaipėdos, Tauragės, Šilutės rajonų bei Pagėgių savivaldybės bendruomenių atstovų problemomis dėl vėjo jėgainių stybos supažindinti atitinkamus Seimo komitetus ir ministerijas.

Į susirinkimo metu gyventojų gausiai pateiktus klausimus atsakė atitinkamų žinybų specialistai.

Tauragės rajono savivaldybės informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras