BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Tarptautinis ekologinės gamybos kongresas Vilniuje

Liepos 3-4 d. Vilniuje, Rotušėje, vyks Europos ekologinės gamybos kongresas. Tai vienas iš pirmųjų oficialių renginių, skirtų Lietuvos pirmininkavimo ES tarybai. Jame dalyvaus daugiau kaip 250 svečių iš Europos Sąjungos institucijų, ES šalių vyriausybių, tarptautinių ekologinės žemdirbystės ir produktų gamybos organizacijų.

Kongreso organizatorius - Europos Sąjungos tarptautinės organinės žemdirbystės judėjimų federacija (IFOAM) ir LR Žemės ūkio ministerija.

Kongrese bus diskutuojama apie Europos ekologinio žemės ūkio veiksmų plano ir nuoseklios ekologinės gamybos perspektyvą, teisinės bazės ir politikos tobulinimą, kontrolės sistemos efektyvumą, ekologinio žemės ūkio įstatymų ir ekologinės gamybos vaidmenį 2020 metų strategijoje. ES Tarybos nuomonę apie ekologinio ūkininkavimo įstatymų bazę išsakys ES tarybos atsovai. LR Žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna skaitys pranešimą apie visuomenės lūkesčius, galimybes ir kliūtis, su kuriomis susiduria ekologinės gamybos tiekėjai.

Konferencijos darbotvarkėje gausu seminarų ir diskusijų apie tarptautinę prekybą ekologiškais produktais, ekologinės gamybos pramonę, ekologinio žemės ūkio plėtrą Baltijos regione, naujas ekologinės gamybos sritis.

Liepos 3 d. Vilniaus Rotušės aikštėje vyks Lietovos ekologiniuose ūkiuose užaugintų produktų mugė, kurią organizuoja Lietuvos ekologinių ūkių asociacija. Joje dalyvaus augalininkystės, daržininkystės, sodininkystės, gyvulininkystės ūkių šeiminkai.

Liepos 2 d. kongreso dalyviai lankys ekologinės gamybos ūkius.

Išsamią konferencijos programą galima rasti tinklalapyje: http://www.organic-congress-ifoameu.org/

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras