BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Tarptautiniams vandens metams paminėti – unikalus ekologinis projektas

Kauno marių regioninio parko direkcija pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Kinijos valstybiniu aplinkos ir sveikatos universitetu ir jau šiais metais ketina įgyvendinti tarptautinį projektą „Gamtos išteklių racionalizavimas ir panaudojimas ekologinio sveikatinimo erdvėje”. Projekto tikslas - stiprinti direkcijos specialistų gebėjimus ir kompetencijas, reikalingas teikti sveikatinimo paslaugas. Taip pat svarbus uždavinys - išvalyti Kauno marias ar bent jau sumažinti jų taršos mastą prevencinėmis priemonėmis.

Projektas unikalus tuo, kad bus įrengtas pirmas rytų Europoje ekologinio sveikatinimosi centras, kuriame lankytojai galės ne tik susipažinti su įvairių augalų, grybų ir kitų gamtinių išteklių teikiama nauda, vaistinėmis ir maistinėmis savybėmis, bet ir fiziškai bei dvasiškai pailsėti išbandydami specialiai sukurtas išskirtines ekologines SPA procedūras - kankorėžių masažą, įvyniojimą į marių dumblą, fosilijų terapiją, juostuotųjų molių kaukę, kadagių vonią ir kt. Ateityje bus siekiama šias priemones užpatentuoti, kaip tradicinį Kauno marių regioninio parko produktą.

Nuotraukoje: vasarą žydinčios Kauno marios

„Ne paslaptis, kad šiltuoju metų laiku Kauno marios „žydi”. Turėdami tokią ekologinę problemą ir negalėdami jos išspręsti, nutarėme išnaudoti kitas galimybes. Idėją pasiūlė Kinijos aplinkosaugininkai, kurie su masiškai žydinčiais dumbliais kasmet susiduria Geltonojoje jūroje. Žydėjimas - tai ne koks stebuklinis fenomenas, o tiesiog spartus žaliųjų dumblių ir melsvadumblių dauginimasis. Skamba ir atrodo gražiai, tačiau kvapas itin nemalonus, o dumblių sluoksnis vandeny mažina deguonies pralaidumą ir gali pakenkti vandens gyventojams bei ekosistemai, tačiau naudojamas kitais tikslais gali išties maloniai nustebinti. Žalias it guašas vanduo mums signalizuoja, kad turėtume labiau susirūpinti aplinka. Todėl reikia jos gėrybes naudoti protingai ir taupiai, o chemines priemones, kuriomis gražiname savo kūnus, bet bjaurojame vandenį, kurį paskui patys ir naudojame, - keisti natūraliomis. Kokiomis? Apsilankykite mūsų naujajame centre ir sužinosite” - pasakoja direkcijos specialistai.

Žalia dumblių "puta" netrukdo kinams mėgautis maudynėmis Geltonojoje jūroje.

Modernų ekologijos centrą planuojama įrengti direkcijos antrajame aukšte - iš čia, atvėrus langą, kankorėžiai tiesiog ranka pasiekiami. Pirmajame aukšte - lankytojai gali susipažinti su išskirtinėmis parko vertybėmis, sužinoti daugiau informacijos apie lankytinas vietas, o jauniausi gamtos mylėtojai visada laukiami edukaciniuose Gamtos mokyklos užsiėmimuose.

Pirmosios projekto veiklos prasidės jau nuo balandžio 1 dienos, paskelbiant akciją „Išgelbėk kankorėžį”: Dubravos EMMU Medelyno darbuotojai draugiškai pažadėjo atvežti išaižytų ir utilizacijai „nurašytų” kankorėžių, kuriuos ir panaudosime pilotinėms ekologinėms procedūroms.

Norinčius pirmiesiems išbandyti kankorėžių masažą nemokamai, prašome registruotis direkcijoje iki balandžio 1 d. 17 val. Jeigu turite pasiūlymų ar idėjų dėl procedūrų įvairovės, maloniai juos išklausysime ir apsvarstysime.

Būkite sveiki, draugiški aplinkai ir šypsokitės!

Kauno marių regioninio parko direkcijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras