BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Tarptautinė konferencija apie medžio ekosistemą

Rytoj, balandžio 28 d., 9.30 val. Aplinkos ministerijoje prasidės dviejų dienų tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Medžio ekosistema ir žmogus”. Vienas svarbiausių klausimų - kaip kuo ilgiau išsaugoti medžio gyvybingumą. Be Lietuvos specialistų, konferencijoje dalyvaus arboristai iš Latvijos, Lenkijos, Vokietijos, Norvegijos, Didžiosios Britanijos.

Medžiams prižiūrėti reikia daug žinių, laiko ir lėšų, tačiau tik gerai prižiūrimi jie atliks savo ekologinę, estetinę ir kitas funkcijas. Nuo jų sėklos iki brandos praeina dešimtys metų. Tik po keturių ar penkių dešimtmečių pasireiškia didžiausia medžio ekologinė nauda ir poveikis aplinkai. Visų medžių būklė neišvengiamai priklauso nuo juos veikiančios aplinkos veiksnių: oro ir dirvožemio taršos, elektros laukų, mechaninių pažeidimų, ligų, kenkėjų ir kt.

Kaip medžiai yra saugomi ir prižiūrimi mūsų šalyje, konferencijos dalyvius supažindins Aplinkos ministerijos Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio departamento direktorius Vidmantas Bezaras. Lietuvos arboristikos raidą apžvelgs arboristas Gintaras Venckus, o Latvijos - svečiai iš Rygos Edgaras Neilandas ir Andris Spailė.

Jungtinės Europos pajėgos medžių gyvybingumui didinti - taip Europos arboristikos tarybą pavadino jos atsakingasis sekretorius Wolfgangas Gross‘as, parengęs pranešimą apie šią organizaciją. Europos arboristikos tarybos pirmininkas prof. dr. Marekas Siewniak‘as aptars kultūrinę medžių vertę, medžius senolius ir gamtos paminklus. Išsaugančiosios arboristikos principus nusakys svečias iš Didžiosios Britanijos Neville Fay‘as. Lietuvos patirtimi prižiūrint medžius senolius pasidalys Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos Planavimo ir kadastro skyriaus vyriausiasis specialistas Giedrius Mikalauskas.

Penktadienį, balandžio 29 d., latvių arboristai demonstruos arboristikos metodus ir technologijas - kaip vertinti medžių mechaninį stabilumą, biologinio gyvybingumo būklę, kaip juos prižiūrėti. Apie Prahą - Europos medžių miestą 2010 - pasakos Lietuvos arboristikos centro atstovas Martinas Nemec‘as.

Konferencijos metu taip pat numatyta aptarti želdinių fitosanitarinę būklę senuose ir naujuose Vilniaus miesto želdynuose, paprastojo kaštono priežiūros Lietuvoje problemą, Stelmužės ąžuolo ir jo palikuonių morfogenezės ir genetinės įvairovės tyrimus ir kt.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras