BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Švęsti Pasaulinės Žemės dienos į Kauną suvažiuos vaikai iš visos Lietuvos

Kovo 20 dieną Kaune vyks gamtą mylinčių vaikų klubo „Lutučiukai“ suvažiavimas. Renginys skirtas Pasaulinei Žemės dienai. Jau antrus metus leidyklos „Lututė“ rengiamos šventės šūkis „Išsaugokite mums Žemę!“

Šiemet klubo nariai rinksis Kauno muzikiniame teatre (Laisvės al. 91). Planuojama, kad šventėje dalyvaus per 500 jaunųjų gamtos mylėtojų iš visos Lietuvos. Minėdami Pasaulinę žemės dieną, lutučiukai švęs ir vienerių metukų klubo gimtadienį. 

„Lutučiukai“ – didžiausias šalyje neformaliojo ugdymo klubas, jungiantis jaunuosius gamtos bičiulius. Šiuo metu klubui priklauso daugiau nei 1 700 vaikų iš visos Lietuvos. Klubo nariai – tai visų pirma vaikams skirto žurnaliuko apie gamtą „Lututė“ jaunieji skaitytojai ir kiti gamta besidomintys vaikai.

„Žurnaliuką „Lututė“, kurį remia Spaudos radijo ir televizijos rėmimo fondas, leidžiame nuo 1995 m. Jau keturiolika metų artimai bendraujame su gamta besidominčiais vaikučiais, jų tėveliais, darželių auklėtojais, pradinių klasių mokytojais, jaunųjų gamtininkų ir miško bičiulių būreliais, – sako vaikų klubo vadovė ir žurnaliuko redaktorė Lina Marmaitė-Snitkienė. – Susitikdami su vaikais, įsitikinome, kad jiems įdomios pasakaitės apie gamtą, užduotys, netikėti klausimai, gyvieji ir negyvieji gamtos pasaulio eksponatai. Su meile ir užsidegimu pasakojant apie gamtą net ir abejingų ar sunkaus charakterio vaikų akyse galima įžiebti susidomėjimą gamtos pasauliu ir paskatinti rūpintis gyvūnėliais, augaliukais, šiandien itin aktualiomis ekologinėmis problemomis ir taip pasėti gėrio sėklą besiformuojančios asmenybės sieloje. Tokie susitikimai bei vaikų noras ką nors gera nuveikti gamtos labui ir paskatino įkurti jaunųjų gamtos mylėtojų klubą.“

Idėja įsteigti neformaliojo ugdymo mylinčių gamtą vaikų klubą kilo 2007 m. pabaigoje. Per pirmąjį klubo suvažiavimą, kuris vyko pernai švenčiant Pasaulinę Žemės dieną, lutučiukais jau buvo tapę daugiau nei 800 vaikų. Per metus į klubo gretas ir jo veiklą įsiliejo dar beveik tūkstantis vaikų. „Lutučiukų“ klubas – tai tarsi neakivaizdinė jaunųjų gamtininkų mokykla, kurios nariai atlieka užduotėles ir darbelius apie gamtą, dalyvauja bendruose renginiuose, rengia akcijas. Nuo šių metų ketinama organizuoti stovyklą, išvykas į gamtą, kur vaikai ne tik gautų įdomių ir naudingų žinių apie gamtą, bet ir įgytų naujų draugų, bendraminčių.

Per metus jaunieji gamtos mylėtojai jau spėjo nuveikti nemažai darbų. Kas mėnesį klubo nariai gauna po užduotėlę, kurias atlieka ne tik išradingai ir kūrybingai, bet ir atsakingai. Pernai pavasarį lutučiukai dalijosi patirtimi „Kaip aš pasitinku sugrįžtantį paukštį“. Mažieji gamtininkai kėlė sparnuočiams naujus inkilus, valė senuosius, ruošė gandralizdžius ir apie tai kitiems klubo nariams pasakojo piešiniais, nuotraukomis, eilėraščiais, rašiniais. Žiemą vaikai rūpinosi, kad paukšteliai ir žvėreliai nebadautų.

Vos metus gyvuojančio vaikų klubo darbų skrynią papildė ir dvi gamtosauginės akcijos – „Nevažiuok ant ežių“ ir „Nevažiuok ant žolės“. Akcijų metu lutučiukai išdalijo per 30 tūkstančių lipdukų. Pirmąja akcija vaikai ragino vairuotojus būti itin atidžius kelyje, ypač pavasarį, kai pabudę iš po žiemos miego ežiukai yra labai aktyvūs. Kasmet po automobilių ratais žūva tūkstančiai šių gamtai naudingų gyvūnėlių. Antrąja akcija klubo nariai siekė apsaugoti žaliąsias miestų vejas, vandens telkinių pakrantes, kur knibžda gausybė gyvybės, o nedrausmingiems vairuotojams, paliekantiems automobilius ant žolės, klijavo lipdukus.

„Lutučiukų“ klubo vadovė L. Marmaitė-Snitkienė su jaunaisiais gamtos mylėtojais bendrauja ne tik žurnaliuko „Lututė“ puslapiuose, interneto svetainėje, laiškais ir elektroniniu paštu, bet ir stengiasi surengti kuo daugiau tiesioginių susitikimų. Vien pernai aplankyta per 30 šalies mokyklų, darželių, bibliotekų. Gamta besidomintys vaikai vyksta į „Lututės“ leidyklą, kur sužino, kaip gimsta žurnaliukas ir knygelės apie gamtą. Mažiesiems gamtininkams rengiamos ekskursijos į spaustuves, Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejų, Lietuvos zoologijos sodą, įdomiausias gamtines Kauno apylinkių vietas.

„Džiaugiamės, kad į mūsų kvietimą burtis į jaunųjų gamtos mylėtojų klubą atsiliepė toks gausus vaikų būrys iš visos Lietuvos. Šiemet, švęsdami pirmąjį klubo gimtadienį ir minėdami Pasaulinę Žemės dieną, aptarsime klubo veiklą, aktyviausius narius apdovanosime mūsų draugų ir rėmėjų dovanomis, – teigia L. Marmaitė-Snitkienė. – Tikime, kad dirbdami su vaikais ugdome mylinčią gamtą, atsakingą už savo poelgius, už planetos ateitį kartą ir kad mūsų šūkis „Išsaugokite mums Žemę!“ bus išgirstas.“

Numatoma programa:

9.00–10.00 – dalyvių registracija
10.00–11.00 – oficialioji dalis (renginio atidarymas, Žemės vėliavos pakėlimas)
11.00–12.20 – meninė dalis
12.20–13.30 – aktyviausių klubo narių apdovanojimai, vaikų pasirodymai
Renginio pabaiga – 14.00

Daugiau informacijos:
„Lutučiukų“ klubo vadovė Lina Marmaitė-Snitkienė
Tel.: (8 37) 22 30 72, 8 680 30 551
El. p.: lina@lutute.lt
www.lutute.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras