BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Švarinam Lietuvą – švarinam savo namus

Rytoj šalyje vyks visuotinė, jau tradicine tapusi aplinkos gražinimo diena „Darom 2013″. „Aplinkos ministerija nuo pat pirmosios „Darom” akcijos ją palaiko ir kviečia visus gyventojus, ypač aplinkosaugininkus ir jų šeimas, dalyvauti švaros talkose. Švarinam Lietuvą - švarinam savo namus”, - sako aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Šiemet akcijos mastai labai praplėsti - „Darom” entuziastai tvarkys ne tik savivaldybių teritorijas, bet ir šalies miškus. Talkos miškuose prasidėjo jau gegužės 6 d. ir baigsis rytoj. Prie akcijos organizatorių prisijungusi Generalinė miškų urėdija ir Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba „Darom” žemėlapyje užregistravo kelis šimtus miškuose esančių nelegalių sąvartynų ir kitų probleminių vietų, kurias švarins talkininkai. Aplinkos ministerijos darbuotojai rytoj tvarkys Verkių girininkijos miškus.

Ypatingas dėmesys šiemet bus skiriamas ir už miesto ribų esantiems nelegaliems sąvartynams ir atliekomis užterštoms teritorijoms tvarkyti. Akcijos rengėjai primena, kad svarbu ne tik surinkti atliekas, bet ir jas rūšiuoti. Talkininkams bus dalijami geltoni maišai rūšiuojamoms atliekoms: plastikinėms, stiklinėms ir metalinėms. Išrūšiuotos atliekos neiškeliaus į sąvartynus, o bus surinktos ir perdirbtos.

Pernai akcijoje dalyvavo 210 tūkst. žmonių. Jie surinko 1,5 tūkst. tonų atliekų. Tikimasi, kad šiemet dalyvaus apie dešimtadalį šalies gyventojų - apie 300 tūkst. žmonių.

Lietuva yra viena pirmųjų valstybių, 2008 m. palaikiusių estų sumanymą rengti švaros akciją „Darom”. Tuomet grupei Estijos savanorių pavyko į savo šalies miškus ir laukus sukviesti daugiau nei 50 tūkst. talkininkų ir per vieną dieną surinkti apie 10 tūkst. tonų šiukšlių. Per keletą metų ši iniciatyva peraugo į tarptautinį judėjimą. Jungtinės Tautos ją pripažino kaip „Let‘s Do it World” projektą. Akciją „Darom” praėjusiais metais surengė daugiau kaip šimtas pasaulio valstybių.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Jūratė2013-05-13 08:41

Kartais baisu dėl pačių žmonių apsileidimo. Šalia kavinių, parduotuvių, namų mėtosi kalnai šiukšlių ir matosi, kad ne dieną ir ne dvi, o žmonės tarsi jų nemato. Savininkai neapsitvarko net metras nuo jų valdų, ką jau kalbėti toliau. Nesuprantu, negi jiems patiems patinka braidyti po šiukšles kiekvieną dieną. Būsiu nepopuliari, bet sovietinė lenininė talka buvo super reikalinga, ne visi žmonės yra tokie supratingi, kad tvarkytųsi, taip kad prievarta apsikuopti būtų labai į naudą.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras