BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Švaraus vandens šventės Lietuvos mokyklose


Visą savaitę net 57 Lietuvos mokyklos, dalyvaujančiose projekte SVEIKATIADA, „mėlynavo” šios spalvos drabužiais išreikšdami neabejingumą švaraus vandens poreikiui. Mokyklų bendruomenės minėdamos vandens dieną kvietė į akciją „Vaišinamės vandeniu”, organizavo rankų plovimo akcijas, diskutavo apie vandens saugojimo poreikį, o pasižadėję jį saugoti simboliškai puošėsi vandens lašelio logotipais.


„Mokiniams taip patiko ši akcija, kad daugelis atbėgdavo dar kartą atsigerti. Visi buvo susirūpinę, kad pasaulyje geriamo vandens vis mažėja”, - pasakojo Kauno Jono ir Petro Vileišių katalikiškos vidurinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Sigita Čėsnienė. Kauno Palemono vidurinės mokyklos pedagogė Rasa Pečiulienė akcentavo aktyvų mokinių įsitraukimą ir akcijos naudą: „Kolektyvinis rankų plovimas ir raginimas kitų taip daryti mokiniams suteikė daug džiaugsmo ir skatino atitinkamus įgūdžius.”

Švietimo ir mokslo ministerijos atstovė Jurgita Nemanienė džiaugėsi, kad akcijai susivienijo per 50 Lietuvos mokyklų. „Dažnai nesusimąstome, kiek naudos gali atnešti išgerta stiklinė vandens, ar kokią apsaugą mums suteikia prieš valgį nusiplautos rankos. Ypatingai svarbu to mokyti vaikus. Reikia ne tik skiepyti jiems asmeninės higienos įgūdžius, bet ir rasti būdus paskatinti juos domėtis bei rūpintis savo sveikata.” Tai, kad akcija vyksta Lietuvos mastu, J. Nemanienės nuomone, padeda mokykloms ir jų bendruomenėms pajusti vieningumą, savo pastangų vertę ir sveikatingumo įgūdžių ugdymo naudą.

Sveikatos specialistai ir pedagogai pastebi, kad vaikai vis rečiau renkasi vandenį, kaip troškulio malšinimo būdą, nebūdami šalia suaugusiųjų dažnai sėda prie stalo pamiršę pasirūpinti rankų švara.

Pasaulinė vandens diena Jungtinių Tautų sprendimu yra minima nuo 1992 metų. Jos tikslas - priminti, kad esame nuolat apsupti vandens, jis taip pat sudaro didžiąją dalį mūsų organizmo, tad negalime būti jam abejingi. Turime nuolat atkreipti dėmesį, kaip ir kokį vandenį naudojam bei rūpintis jo švara, išsaugojimu.

Apie projektą „Sveikatiada”
Projektas „Sveikatiada” yra įgyvendinamas jau trečius mokslo metus. Pradėtas vykdyti Panevėžio apskrityje, praėjusiais metais sulaukė didelio Vilniaus ir Kauno apskričių bendrojo lavinimo mokyklų bendruomenių dėmesio. Šiais mokslo metais „Sveikatiada” tęsia veiklą Utenos, Alytaus ir Marijampolės apskričių mokyklose. „Sveikatiados” šūkis - „Sveikai gyventi yra smagu”.

Projektą remia ir jame dalyvauja Sveikatos apsaugos ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos institutas ir kt.. Projekto vykdytojas - labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas”.

Sveikatos apsaugos ministerijos informacija

Daugiau informacijos:
www.sveikatiada.lt

Ekonaujienų redakcija ragina nepamiršti pasižiūrėti į projekto rėmėjų sąrašą. Moksleivių sveikata “rūpinasi” įmonės, kurių gaminami produktai nelaikomi sveikatai draugiškais.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras