BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Sutramdytas įžūlus išpuolis prieš gamtą

Rugpjūčio 15 d. grybautojai Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato inspektoriams pranešė rezervato apsaugos zonoje aptikę didelį kiekį išverstų šiukšlių. Grybautojai šiek tiek pasiknaisioję surado ir šiokių tokių įkalčių, o atvykus inspektoriams jų atrasta dar daugiau. Paliktų įkalčių vedini jau sekančią dieną inspektoriai nustatė šiukšlių savininką.

Pažeidėjo gynybos versija inspektoriams pasirodė gana keista, o gal net ir neįtikėtina. Pasak jo, jis sukrovęs savo ir kito piliečio šiukšles į krovininį automobilį Mercedes „Sprinter” jį pardavė užsienio piliečiui su visomis buitinėmis atliekomis. O jų būta tikrai daug - virš vieno kubinio metro. Teisės aktai labai aiškiai reglamentuoja tokius atvejus. Atliekų tvarkymo taisyklės nurodo, kad atliekų turėtojas atliekų tvarkymo įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka turi atliekas perduoti atliekų tvarkymo įmonei pagal sutartis dėl šių atliekų naudojimo ir (arba) šalinimo arba tvarkyti pats, išskyrus atvejus, kai nepavojingosios atliekos, nepažeidžiant teisės aktų reikalavimų, sunaudojamos žemės ūkyje, energijai gauti ar kitoms reikmėms aplinkai ir visuomenės sveikatai saugiu būdu. Todėl vadovaujantis Atliekų tvarkymo įstatymo ir Atliekų tvarkymo taisyklių nuostatomis šiukšlių savininkas nubaustas 1500 Lt bauda. Be to šiam piliečiui surašytas privalomasis nurodymas nurodant, kad jis turi šiukšles pašalinti bei pateikti direkcijai patvirtinantį dokumentą apie atliekų perdavimą atliekų tvarkytojui.

Direkcija dėkoja sąmoningiems piliečiams už savalaikį pranešimą ir pagalbą dėl šio pažeidimo ir prašo visuomenės nesitaikstyti su panašiais pažeidimais ateityje.

Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras