BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Susirūpinta japoniško maisto saugumu

Užsienio šalių vyriausybės imasi saugumo priemonių ir tikrina visame pasaulyje populiarius japoniškus maisto produktus. Maisto produktų iš Japonijos galima įsigyti daugelio Azijos šalių prekybos centrų, taip pat specializuotose parduotuvėse Europoje ir JAV, praneša CNN.

Honkongo Maisto saugumo centras dėl radiacijos ištyrė mažiausiai 34 iš Japonijos atkeliavusių šviežių daržovių, mėsos ir žuvies mėginius. Pranešama, kad visų tyrimų rezultatai yra geri.

„Kalbant apie radiaciją, didžiausia rizika kyla dėl šviežių produktų, galbūt pieno gaminių, šviežių vaisių ir daržovių. Jei ką aptiksime, be jokios abejonės, uždrausime šiuos produktus įvežti į Honkongą”, - anksčiau teigė centro atstovas Yorkas Chow.

Tailando vyriausybė didžiausią dėmesį sutelkė į japonišką mėsą, pieną, žuvį ir jūros dumblius.

Indija taip pat nurodė visuose uostuose ir oro uostuose dėl radiacijos tikrinti japonišką maistą. Tačiau bus tikrinamas tik po kovo 11 dienos iš Japonijos atgabenti produktai.

Tačiau Tokijuje gyvenantis Paulas Yangas teigė, kad jo šeima maitinimosi įpročių nekeičia.

„Nesu sunerimęs dėl japoniškų produktų saugumo. Didžioji dalis ūkio produkcijos atkeliauja iš šiltesnio klimato vietovių, esančių toliau nuo Fukušimos ir atominių reaktorių. Be to, ant daugelio produktų pažymėta, kur jie pagaminti, taigi žinotume, jei jie būtų iš Fukušimos. Šiuo metu radiacijos lygis 20-30 kilometrų spinduliu aplink Fukušimą yra aukštas, tačiau keliaujant toliau, jis iš karto smarkiai mažėja”, - kalbėjo jis.

Anot jo, artimiausios vietovės, iš kur į Tokiją tiekiama šviežia produkcija, yra Čibos ir Ibarakio prefektūros, esančios už 150-200 kilometrų nuo Fukušimos.

Nepriklausomas rinkų strategas Peteris McGuire`as iš Australijos teigia, kad dar sunku pasakyti, ar japoniško maisto kokybė pasikeis, mat parduotuvių lentynose vis dar yra iki žemės drebėjimo atkeliavusi produkcija.

„Tiesiog turėsime pamatyti, spekuliuoti dabar sunku”, - kalbėjo jis.

Tačiau viena prekė tikrai perkama. Tai japoniški pieno mišiniai kūdikiams. Honkonge dauguma tėvų nusipirko papildomų dėžių mišinių, pagamintų prieš penktadienio cunamį ir žemės drebėjimą.

JAV mokslo centro visuomenės interesams maisto saugumo vadovė Caroline Smith DeWaal teigė nesirūpinanti dėl japoniško maisto saugumo dėl kelių priežasčių.

„Japonija yra maisto importuotoja, be to, ji turi vieną geriausių pasaulyje maisto saugumo sistemų”, - elektroniniame laiške rašė ji.

Anot jos, įvykus branduolinei nelaimei, pažeidžiamiausi yra žemės ūkio sektoriai yra pienas ir daržovės, todėl pasak specialistės, svarbu apsaugoti visus maistui auginamus gyvulius, jų pašarą ir vandenį.

Šaltinis: lrt.lt

—–

Sustiprinama iš Japonijos į Lietuvą importuojamų maisto ir pašarų produktų kontrolė

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad atsižvelgiant į nuolat kintančią situaciją Japonijoje, o taip pat ir į Europos Komisijos pateiktas rekomendacijas, - sustiprinama iš Japonijos į Lietuvą importuojamų pašarų ir gyvūninio maisto (ypač žuvininkystės produktų) kontrolė.

Visiems Japonijos kilmės maisto ir pašarų produktams, prieš leidžiant juos teikti į rinką, turės būti atlikti radiologiniai tyrimai. Šią kontrolę vykdys Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teritorinių padalinių bei pasienio veterinarijos postų pareigūnai.

Norime atkreipti dėmesį, kad priklausomai nuo to, kaip per kelias artimiausias valandas ar dienas judės radioaktyvios medžiagos, gali atsirasti būtinybė tirti ir kitų trečiųjų šalių produktus. Apie bet kokias papildomai įvedamas kontrolės priemones Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuos papildomai.

Europos Komisija taip pat įpareigojo visas ES šalis Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF nedelsiant pranešti apie bet kokį nustatytą neįprastą radioaktyvumo lygį pašaruose ir maiste.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos turimais duomenimis, maisto produktų importuojamų iš Japonijos į Lietuvą kiekiai yra labai maži. Pavyzdžiui, 2010 metais į Lietuvos Respubliką iš Japonijos buvo įvežta 19 tonų žuvies produktų. Daugiausiai iš Japonijos 2010 metais įvežė: Ispanija - 2042 t; Rusija - 891 t; Prancūzija - 679 t; Olandija - 436 t; Vokietija 394 t (Europos Sąjungos statistikos agentūros “EUROSTAT” informacija).

2011 metais į Lietuvos Respubliką maisto produktų iš Japonijos neįvežta.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija, www.sxc.hu nuotr.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras