BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Sureagavusi į socialdemokratų prašymą prokuratūra pradėjo tyrimą dėl atliekų deginimo

Gavusi Seimo narių socialdemokratų Edvardo Žakario ir Valerijaus Simuliko prašymą Generalinė prokuratūra pradėjo tyrimą dėl Šiauliuose veikiančio pavojingų atliekų deginimo įrenginio. Aukštrakiuose bandomo įrenginio išmetamų teršalų kiekis triskart viršijo leistiną normą. „Mes kreipėmės į Generalinę prokuratūrą, kad įrenginio bandymai, kurie gali sukelti pavojų žmonių sveikatai ir gyvybei, būtų sustabdyti. Prokuratūra sureagavo į mūsų nuogąstavimus.

Prašymas buvo perduotas Šiaulių apygardos prokuratūrai, o Aplinkos ministerijai pavesta per dešimt dienų atlikti tyrimą, ar nuogąstavimai yra pagrįsti”, - sako Seimo narys E. Žakaris.

Pagrindinis bendrovės „Toksika” akcijų valdytojas yra Ūkio ministerija, jai priklauso 90 proc. bendrovės akcijų. Leidimas bandomajam atliekų deginimui įrenginyje buvo išduotas dar 2010 m. lapkritį. Bandomasis deginimas turėjo būti baigtas dar 2011 m. gruodžio 31 d. Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento duomenimis, išmetamų į aplinką teršalų koncentracija buvo matuojama nuolat. Rezultatus apibendrinus, paaiškėjo, kad buvo viršyta leidžiama į orą išmetamų anglies monoksido, bendrosios organinės anglies ir sieros dioksido norma. Tąkart oro teršalų valymo įrenginių sistema pakoreguota. „Toksika” gavo leidimą pratęsti bandomąjį deginimą, tačiau ir šiemet išmetamų teršalų koncentracija viršijo leistiną ribą.

„Šiuo metu aiškinamasi, ar Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento ir Šiaulių rajono savivaldybės specialistai pagrįstai išdavė leidimus „Toksikos” įmonėje veikiančiam pavojingų atliekų deginimo įrenginiui eksploatuoti. Nors tyrimas dar tebevyksta, tačiau kompanijai jau taikomos ekonominės sankcijos, o įrenginys lieka sustabdytas. Tikimės, kad prokuratūra ištirs, ar nebuvo pažeistas viešasis interesas”, - teigė parlamentaras E. Žakaris.

LR Seimo kanceliarijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras