BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Supratingi rūkaliai ir nerūkantys, parodykite, kad jums ne vis vien dėl vaikų

Visuomenė labai nedaug žino apie šiuo metu paskutinį svarstymų etapą pasiekusią ES Tabako produktų direktyvą http://koalicija.org/index.php?option=com_content&task=view&id=102&Itemid=150, kurioje siūloma griežtinti tabako gaminių priežiūrą, tinkamai informuoti rūkalius apie galimą rūkymo žalą sveikatai, diegti tabako gaminių kontrabandos kontrolės priemones, sumažinti tabako gamintojų galimybes savo produktus kurti ir taikyti vaikams bei kt. Nereikia daug galvoti, jos suprastumėte, kad tabako gamintojams tokie siūlymai visiškai nepriimtini. Jau iki pykinimo nusibodusius teiginius apie tai, kad taikant vienas ar kitas priemones augs kontrabanda, palaipsniui keičia gerai apmokamos kampanijos, kurios bent jau Lietuvoje galimai prasilenkia su įstatymu.

Kalbu apie visoje Europoje „Philip Morris” ir kitų tabako gamintojų pradėtą politinę pasipriešinimo šios direktyvos atsiradimui kampaniją. Tabako gamintojai pasinaudodami savo produktų pakuote į ją deda lapelius su internetiniu adresu bei raginimais ten nueiti ir naudojantis jų sukurta sistema parašyti europarlamentarams ir pasakyti, kad nepritariate direktyvai. Labai sumanu. Maža tikimybė, kad kas nors piktinsis, nes pakelius į rankas ima tik rūkantys. Tik labai įdomu, kad rūkančiųjų yra mažuma, t. y. mažiau nei trečdalis populiacijos.

Tuo tarpu tiems, kurie nerūko, tokia galimybė nėra suorganizuota ir europarlamentarams gali susidaryti įdomus vaizdas, kuomet nežinant, kas (rūkantis ar nerūkantis) siuntė tokią žinutę, atrodytų, kad visuomenei direktyva tikrai nepatinka. Taigi gudriu ėjimėliu sukuri klaidingą įspūdį ir tokiu būdu bandai manipuliuoti politikais. Neatsitiktinai tokiose svetainėse (www.stoptheban.eu, www.was-noch.eu, www.ourchoice.fi, www.prawodlaludzi.pl, www.stopdyrektywie.pl) jokia kitos nuomonės galimybė nenumatyta, nes gerai žinoma, kad nemaža dalis rūkančiųjų nori mesti rūkyti ir nepritaria tabako gamintojų kliedesiams ir patiems gamintojams, atėmusiems iš jų sveikatą ir pinigus.

Tokios kampanijos yra gyvas įrodymas, kad gamintojai pakuotę naudojo, naudoja ir naudos savo tikslams pasiekti. Jei reikia vaikų - pakuotė bus papuošta gėlytėmis, nanotechnologijų vaizdiniais, jei reikia moterų, bus apvalūs krašteliai ir lūpdažių formos dėžutės, jei reikia politinio sprendimo, pakuotė tampa skelbimų lenta tabako gamintojų demagogijai skleisti.

Noriu kreiptis į rūkančiuosius. Iš savo, kaip gydytojo patirties žinau, kad dauguma jūsų norite ir ne kartą bandote mesti rūkyti. Tarp visų rūkančiųjų tokių yra daugiau kaip 70 proc. Blogiausia tai, kad patys tabako gaminiai taip kuriami, kad kuo ilgiau jūsų nepaleistų ir išlaikytų priklausomybę. Žinau, kad visi, kuriems pavyksta mesti rūkyti, esat laimingi ir dėl to džiaugiatės. Kreipiuosi į visus, kurie kada nors rūkėte ar teberūkote dabar. Prisidėkit prie to, kad jūsų vaikai nepradėtų rūkyti. Jei jūs patys ir manote, kad rūkymas yra neatskiriama jūsų gyvenimo dalis, jokia direktyva iš jūsų to neatims, bet ji gali padėti jūsų vaikams ir artimiesiems nepradėti rūkyti, o tai reiškia sutaupyti labai daug pinigų ir išsaugoti sveikatą. Argi ne to linkim savo artimiems žmonėms juos sveikindami gimtadienio ir kitų švenčių proga. Dabar turit galimybę ne tik pakalbėti, bet ir realiai prisidėti, kad jie būtų sveiki ir laimingi.

Čia yra Lietuvos eurparlamentarų adresai: (laimaliucija.andrikiene@europarl.europa.eu, zigmantas.balcytis@europarl.europa.eu, vilija.blinkeviciute@europarl.europa.eu, leonidas.donskis@europarl.europa.eu, juozas.imbrasas@europarl.europa.eu, vytautas.landsbergis@europarl.europa.eu, radvile.morkunaite-mikuleniene@europarl.europa.eu, rolandas.paksas@europarl.europa.eu, justas.paleckis@europarl.europa.eu, algirdas.saudargas@europarl.europa.eu, valdemar.tomasevski@europarl.europa.eu, justina.vitkauskaite-office@europarl.europa.eu).

Parašykite jiems, kad ir trumpą žinutę, ir padrąsinkite. Jie yra kasdien atakuojami daugiau kaip šimto tabako gamintojų samdytų lobistų, kurie bando juos apgauti, manipuliuoti. Jie yra atakuojami gudriai tabako gamintojų parengtų kampanijų dalyvių. Parodykit, kad didžioji - sąmoningoji visuomenės dalis yra kitokia.

Pasakykite, kad naujoji direktyva yra šansas užauginti sveikesnę jaunąją kartą ir kad jūs palaikote direktyvos atsiradimą su joje numatytomis priemonėmis.

***
Psichiatro, Baltijos šalių tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos prezidento Aurelijaus Verygos kreipimasis. Nuotr. iš asmeninio Aurelijos Verygos nuotraukų albumo.

Sveikuoliai.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

ekozinios2013-09-03 20:59

http://www.uzdirektyva.lt

Kasmet nuo rūkymo Europoje miršta beveik 700 000 žmonių. Šių mirčių galima išvengti.

Net ir nuosaikiai vertinant, kasmet ES valstybės narės išleidžia 25,3 mlrd. eurų rūkymo sukeltoms ligoms gydyti ir dar 8,3 mlrd. eurų prarandama dėl rūkymo sukeltų našumo nuostolių (įskaitant ankstyvą pensiją, mirtis ir pravaikštas).

Europos Parlamentas ir Europos Taryba rengiasi priimti sprendimą dėl ES Tabako produktų direktyvos (2001/37/EB) (Direktyva) atnaujinimo. Direktyvoje išplėtotos kompleksinės priemonės, padėsiančios įveikti tabako epidemiją: tabako produktuose nebebus galima naudoti skonį suteikiančių ir stiprinančių priedų, pradės veikti nauja pakuočių ženklinimo ir stebėsenos sistema, ant tabako pakuočių atsiras prevenciniai vaizdiniai įspėjimai ir daug kitų veiksmingų priemonių. Pavyzdžiui, Direktyvos dėka ES nebeliks mėtinio skonio cigarečių, kuriose esantis mentolis dėl šaldančio ir skausmą malšinančio poveikio, maskuoja nemalonų cigaretės dūmų poveikį, padeda tabako dūmams giliau patekti į plaučius, ir taip didina priklausomybės nuo tabako ir susirgimo vėžiu riziką!

Tabako ir susijusi pramonė meluoja, kad Direktyvos priemonės yra neapgalvotos ir nepagrįstos. Ši Direktyva buvo tobulinama ir derinama su šalimis narėmis ne vienerius metus, ji grindžiama nuoseklių mokslo tyrimų įrodymais, ir visoje Europoje padės sumažinti rūkymo sukeliamą žalą. Daugiau apie numatytų priemonių veiksmingumą rasite paspaudę šią nuorodą: http://www.koalicija.org

Išreikškite palaikymą ir pateikite savo nuomonę Europos Parlamento nariams.

Dėmesio: Šis elektroninis laiškas bus išsiųstas šiems Lietuvai atstovaujantiems Europos Parlamento nariams. Jūs gausite savo laiško kopiją.

http://www.uzdirektyva.lt

Rašyti komentarą

Tavo komentaras