BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Šunų daigoti nesiliauja

Plėšrūnai nepalieka Kupreliškio ramybėje - kaime pjaunami keturkojai sargai.

Kupreliškio gyventoja Janina Samulionienė praėjusio antradienio rytą prie ūkinio pastato rado negyvą kiemsargį šunelį. Jis buvo pririštas grandine, su ja ir tįsojo papjautas, mėsingiausios kūno vietos išdraskytos ir apgraužtos, likę sveiki viduriai. Kaimynai pasakojo girdėję nirtų šunų lojimą tarp 3.30 - 4.30 val.

Pasak rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko Adolfo Rinkūno, savininkė prarado jau antrą šunį. Prieš mėnesį buvo papjautas kitas jos kiemsargis.

Pakalbinta Kupreliškio kaimo bendruomenės pirmininkė Danutė Einorienė sakė, kad plėšrūnų įžūlūs išpuoliai jau nestebina gyvenvietės žmonių. Apie juos ne sykį rašė „Šiaurės rytai”. Kupreliškio ir aplinkinių kaimų gyventojai jau neteko apie dvi dešimtis keturkojų. Kas įsisuko į šias apylinkes, spėlioja ir kupreliškiečiai, ir specialistai. Tačiau, daugumos nuomone, tai gali būti sulaukėjusių šunų arba vilkšunių darbas. Vilkams verčiama jau mažesnė kaltė, nebent taip elgtųsi koks išsigimęs ar paliegęs plėšrūnas. „Tačiau stebėtina, kad kaimynų sode ganosi veršelis. Jo neliečia, o tąso šunelį nuo grandinės”, - pastebėjo bendruomenės pirmininkė.

Susiklosčius situacijai, kai šunys puldinėjami ir pjaunami, geriau jiems padaryti landą ūkiniame pastate, kad pavojaus atveju galėtų pasislėpti. Adolfas Rinkūnas prisiminė pastarųjų dienų atvejį, kai nežinomas plėšrūnas puolė ir sužalojo šalia Ančiškių kaimo vienkiemyje gyvenančios ūkininkės Rimos Naudužienės šunelį. Nors apdraskytas, kiemsargis sugebėjo įsmukti pro padarytą landą į pastatą ir taip išsigelbėjo nuo žūties.

Alfonsas Kazitėnas

Šiaurės rytai

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras