BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Sunkmetis miestiečius skatina augintis daržoves patiems

Augalų sėklų pardavėjai pastebi, kad gyventojai sodina daugiau daržovių ir bulvių. Susidomėjimas daržininkyste ypač pastebimas didesniuose miestuose.

Dabar pats metas sėti daržoves, todėl parduotuvėse – žmonių antplūdis. Pirkėjai baiminasi nebeįstengsiantys daržovių nusipirkti ne tik parduotuvėse, bet ir turguje, todėl norintys užsiauginti savų. Esą tai bus pigiau, ekologiškiau ir padės išgyventi sunkmetį.

„Sėklyčių tam pakely ganėtinai daug, kainuoja litas gal su truputėliu. Jeigu yra galimybė, morkų galima užsiauginti ir 10   kilogramų. Taigi galiu apsirūpinti morkomis visai žiemai“, – teigė sėklas perkanti Nijolė Kovalevskaja.

Populiariausios – ekologiškos ridikėlių, salotų, agurkų sėklos. Sėklų parduotuvės vedėja sako, kad lyginant su pernai, šiemet pirkėjų dukart daugiau, ir ypač daug perkančiųjų pirmą kartą.

„Sumažėjo darbo lygis, žmonės nebeįstengs nusipirkti. Neperka iš turgaus, bet nori pačių, savų užaugintų daržovių. Net ir tie, kurie neaugindavo anksčiau, dabar perka daržovių sėklas, svogūnų sėjinukus, bulves“, – pasakojo „Žalios stotelės“ parduotuvės vedėja Asta Ūsaitė.

Pirkėjai sako šiemet išleidžiantys šiek tiek daugiau pinigų sėkloms. Prekybininkų sėklomis duomenimis, prieskoninių daržovių - krapų, petražolių - sėklų pardavimas išaugo net 80 procentų, ir ypač – didesniuose miestuose.

Zina Paškevičienė
LTV „Panorama“

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Andrius2009-04-28 16:57

pirmas zingznis grizimui i pirmykste civilizacija, visai kaip per south parka

Rašyti komentarą

Tavo komentaras