BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Su nemokama programėle Oi, pranešiu! galime geriau saugoti gamtą

Jau galima parsisiųsti programėlę „Oi, pranešiu!”, kuri įgalina piliečius pranešti valdžiai apie gamtai daromą žalą. Viena pirmųjų programėlės naudotojų - Jungtinių Tautų pasaulinės ir PETA humanitarinės premijų laureatė aplinkosaugininkė Birutė Galdikas.
Profesorė B. Galdikas vizito Lietuvoje metu entuziastingai domėjosi mūsų šalies istorija. Lankydama Kernavės piliakalnius prie rūšiavimo konteinerių gamtininkė pastebėjo didelį šiukšlyną. Savo bendrakeleiviams ji išsakė nuostabą, kad tai galima rasti tokioje tautai svarbioje vietoje. Birutė Galdikas įamžino Kernavės sąvartyną savo fotoaparatu. Tada gamtininkė pasinaudojo ją lydėjusio Baltijos aplinkos forumo vadovo Žymanto Morkvėno telefone esančia programėle „Oi, pranešiu!” ir pranešė apie šiukšles.

Ž. Morkvėno nuotr.

Birutė Galdikas įamžina Kernavės šiukšles prieš pranešdama apie jas su Oi, pranešiu. Ž. Morkvėno nuotr.

Programėlė žinias apie skriaudžiamą gamtą persiunčia atsakingoms institucijoms. Pasaulinio garso orangutanų tyrinėtojos signalą gavo Kernavės seniūnija. Vakar Baltijos aplinkos forumui paskambino iš Kernavės seniūnijos ir raportavo, kad prof. B. Galdikas pastebėtos šiukšlės jau išgabentos ir kad ta vieta nuo šiol bus rūpinamasi labiau.

Programėlę „Oi, pranešiu!” galima atsisiųsti nemokamai į išmanųjį iPhone telefoną. „Oi, pranešiu!” faktus apie gamtai padarytą žalą su nuotrauka siunčia tiesiai iš pranešėjo buvimo vietos. Programėlė leidžia stebėti, kaip reaguojama į pranešimą ir susipažinti su kitų pažymėtomis problemomis bei jų tvarkymu.

UAB „Hnit-Baltic” geoinformacinių technologijų specialistai, sukūrę „Oi, pranešiu!” aplikaciją, džiaugiasi, kad GIS sistemos Lietuvoje aktyviai naudojamos ir visuomenės aplinkosauginio atsakingumo skatinimui. Artimiausiu metu UAB „Hnit-Baltic” pristatys ir Android operacinę sistemą turintiems mobiliesiems telefonams pritaikytą šios mobilios aplikacijos versiją.

„Oi, pranešiu!” galima atsisiųsti iš www.gamtoje.org, kur rasite ir atsinaujinusią aplinkosauginę priemonę Pranešk apie skriaudžiamą gamtą.

Baltijos aplinkos forumo informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Jūratė2013-05-13 08:56

Puiku, tik ar aplinkosaugininkams užteks pajėgų lakstyti pagal iškvietimus. Vien važiuojant nuo namų iki parduotuvės galima būtų nufotografuoti kiekvieną konteinerių bloką, kur šiukšlių šalia konteinerių dar tiek pat, kiek ir juose… O pro automobilių langus skraido kas tik nori. Šalikelėse sąvartynai. Miškuose sąvartynai. Paežerėse ir paupiuose sąvartynai. Situacija tragiška. Čia reikėtų ištisų batalionų, kad galėtų gaudyti pažeidėjus ir spręsti susidariusias problemas. Bet tai nepadės, jei nebus labai griežtų bausmių ir prievartos tvarkytis.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras