BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Strėvos žygis sausio 30 d.

Lašinių piliakalnis

Lankydami istorines vietas, atsigręžiame į gilią savo tautos praeitį, kuri išnyra iš rūko paslėptų piliakalnių, milžinų ramybę saugančių pilkapių, laukų, kuriuose kažkada grūmėsi narsios kunigaikščių kariaunos ir kelių, kuriais žygiavo nugalėtojai ir nugalėtieji.

Vieną tokių įvykių mena ir Kauno marių regioniniame parke stūksantis Lašinių piliakalnis, ant kurio lokalizuojama Strėvos pilies vieta. Manoma, jog būtent šalia jo 1348 m. įvyko Strėvos mūšis - vienas skaudžiausių lietuvių karinių pralaimėjimų. Tai mūšis, kurio nematėme, bet privalome nepamiršti.

Tuo tikslu sausio 30 d. (šeštadienį) kviečiame visus, norinčius pažinti savo krašto kultūros ir gamtos paveldą bei pamiklinti kojeles, į žygį, skirtą šiam reikšmingam įvykiui prisiminti.

Be istorinės žygio dalies bus dar ir gamtinė. Kauno marių regioninio parko biologas ne tik parodys įspūdingus gamtos paminklus, papasakos apie miško gyvenimą, bet ir supažindins su miško augalais, kuriuos šiuo metu galima valgyti, kurios galėjo valgyti ir Strėvos mūšio dalyviai.

Žygio programa čia.

Atsiliepkite į Strėvos mūšio ugnies šauksmą - ženkime koja kojon menkai pramintais istorijos ir gamtos takais!

Kauno marių regioninio parko direkcijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras