BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Spalio 3-4 d. - “Paukščių palydos”

(c) Aukuras.lt

Kaip ir kasmet, pirmąjį spalio savaitgalį, Lietuvos ornitologų draugija vėl kviečia visus gamtai ir paukščiams neabejingus žmones spalio 3-4 d. prisijungti prie tūkstančių paukščių stebėtojų iš daugiau kaip 30-ties Europos šalių ir išlydėti išskrendančius sparnuočius. Šių metų šūkis - “Gimęs keliauti” (angl. Born to Travel).

Tradicinė, jau daugiau kaip dešimtmetį Lietuvoje organizuojama, “Paukščių palydų” vardu vadinama, atsisveikinimo su sparnuočiais šventė kasmet sulaukia didelio visuomenės susidomėjimo. Paukščių palydos (angl. EuroBirdwatch) ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje tapo tradicine švente. Tai puiki galimybė susitikti su bendraminčiais, aplankyti saugomas teritorijas, ar tiesiog dar vieną dieną praleisti rudenėjančioje gamtoje. Nesvarbu, ar tu patyręs paukščių stebėtojas ar niekada nesi stebėję paukščių gamtoje, ar jūs didelės įmonės vadovas, ar dar tik studentas, ar mokytojas ar mokinys - prisijunk prie visoje Lietuvoje organizuojamų “Paukščių palydų” ir kartu su tūkstančiais kitų dalyvių, palinkėk mūsų šalį paliekantiems sparnuočiams laimingo kelio.

LOD informacija

—————-

Šiaulių gamtos ir kultūros paveldo apsaugos klubas “Aukuras”kviečia į jau suorganizuotas palydas Kurtuvėnuose.

2009 metų spalio 3-ą dieną, šeštadienį kviečiame į Paukščių palydas Kurtuvėnuose.

9.30 val. (iki 10 val.) renkamės prie Kurtuvėnų regioninio parko direkcijos, esančios Parko g. 2, Kurtuvėnai, Šiaulių r. Mikroautobusas Šiauliai-Kelmė (per Kurtuvėnus, Šaukėnus) iš Šiaulių autobusų stoties 4 aikštelės išvyksta 8.50 val. Grožėdamiesi rudens spalvomis eisime atsisveikinti su migruojančiais paukščiais prie Kurtuvėnų žuvininkystės tvenkinių.

Atvykstant pasiruošti išvykai į gamtą. Turėti tinkamą aprangą (sekite orų prognozes), užrašus, rašymo reikmenis, įsidėti maisto. Guminė avalynė nebūtina. Kas turite, pasiimkite žiūronus, monoklius ir paukščių apibūdintojus.

Skaičiuosime ir mokysimės pažinti paukščius. Po išvykos stebėjimo duomenis išsiųsime Lietuvos Ornitologų draugijai, kuri perduos toliau - Paukščių Palydas Europoje šiemet koordinuojančiai Olandijos Paukščių apsaugos draugijai.

Daugiau informacijos: Vidmantas Lopeta tel. 841370336, 868612493, vidmantas@kurtuva.lt

“Aukuro” informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras