BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Sostinės viešasis transportas tampa patrauklesnis

Rugpjūčio 30 d. Savivaldybėje vykusioje spaudos valandoje buvo aptariamos miesto viešojo transporto problemos, nuo rudens vyksiantys autobusų ir troleibusų darbo pokyčiai - nuo rudens tradiciškai daugėja išleidžiamų autobusų, troleibusų skaičius, priklausomai nuo srautų keičiami maršrutai, kalbininkų nurodymu sunorminti kai kurių stotelių pavadinimai, buvo aptarti aktualūs viešojo miesto transporto sistemos gerinimo klausimai.

„Mūsų prioritetinis uždavinys - pakelti miesto viešąją transportą į naują lygį, kad jis būtų kuo patogesnis, patrauklesnis, pigesnis, kad kuo daugiau vilniečių vietoj automobilių rinktųsi autobusus, troleibusus. Todėl miestiečių apklausų pagalba ieškome naujų transporto priemonių - modernesnių, ne taip teršiančių orą, patogesnių, ekonomiškesnių”, - sakė mero pavaduotojas, kuruojantis miesto transporto sritį, Romas Adomavičius.

Pasak R. Adomavičiaus, praėjus 1,5 mėn. jau džiugina naujos, daug priešlaikinių diskusijų sukėlusios, keleivių įlaipinimo tvarkos tendencijos, gyventojų atsiliepimai. „Žmonės džiaugiasi ir supranta, kad ši tvarka padeda nemokėti už „zuikius”, kad, pagaliau, mokėti reikia visiems, o ne tik tiems, kurie sąžiningi”.

SĮ „Susisiekimo paslaugos” pranešė apie rugsėjo 10 d. nuo 1 iki 18 val. Saulėtekio stotelėje rengiamą keleivių kontrolės reidą. „Tokiu reidu siekiame ne nubausti, o perspėti, įspėti, priminti keleiviams jų pareigas, taip pat - moksleiviams, studentams, ypatingai, naujai įstojusiems mokytis, kad būtina įsigyti bilietus ir turėti galiojančius moksleivio ar studento pažymėjimus, “, - sakė „SĮ „Susisiekimo paslaugos” direktorius Gintas Bliuvas. „Keleivis yra mūsų klientas, ir mes siekiame, kad jis jaustųsi patogiai ir komfortabiliai. Bet ir jis turi prisiimti tam tikras pareigas”, - pažymėjo įmonės vadovas.

Spaudos valandoje buvo pateikta ir keletą naujovių, kurias keleiviai išvys nuo rugsėjo 1 d. 19 troleibuso maršrute, kuris driekiasi beveik per visą miestą iki Saulėtekio - keleiviai galės naudotis kompiuteriais, taip pat salone veiks įtaisytos videostebėjimo kameros, leidžiančios stebėti tiek vairuotojų, tiek keleivių elgesį.

„Tokios kameros laikui bėgant turėtų atsirasti daugelyje miesto troleibusų. Tai drausmintų išgėrusius, agresyviai nusiteikusius keleivius, šiukšlintojus, triukšmadarius, nemandagius vairuotojus,” - pažymėjo „Vilniaus troleibusai” direktorius Vidmantas Striška.

Pasak „Susisiekimo paslaugos” direktorius G. Bliuvo, pernai žymiai išaugo „zuikių” skaičius, nes buvo pabranginti bilietai. „O jei važinėja daug neperkančių bilietų „zuikių”, kaip gali transporto paslaugos pigti?”

Tačiau pasak transporto specialistų, palaipsniui tobulinant viešojo transporto sistemą, diegiant naujas technologijas, keičiant įlaipinimo tvarką, bilietų sistemą, tuo pačiu mažinant „zuikių” ir keleivių, atiduodančių savo bilietą kitam keleiviui, skaičių, įsigyjant ekologiškas, naujesnes, todėl ir ekonomiškesnes, transporto priemones, bilietas turėtų pigti.

Vilniaus miesto savivaldybės informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras